Başkan Uçar'dan Kaymakama Destek, İmama Tepki

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde hutbede şehitlerin ismini okumaktan imtina eden imama tepki gösterilirken, imamı uyaran Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller’e ise destek yağdı.

Başkan Uçar'dan Kaymakama Destek, İmama Tepki
21 Ocak 2024 - 16:47 - Güncelleme: 21 Ocak 2024 - 16:50
Tepki

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi Kaymakamı/Belediye Başkanı Burak Akeller’in Cuma Namazı hutbesinden şehitlerin ismini okumayarak çıkaran imama tepkisinin kasıtlı olarak çarpıtıldığını belirterek kaymakama destek verip, imama tepki gösterdi.

Diyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamı Burak Akeller’in Cuma Namazı hutbesinden şehitlerin ismini okumayarak çıkaran Cami İmamı Mahsum Koçağa’yı  imam odasında mikrofon ile darp ettiği iddia edildi.

Kaymakam Akeller, ilçedeki Kuba Camii’nde imam olarak görev yapan Mahsum Koçağa’nın Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ve Cuma hutbesinde şehitlerle ilgili olan bölümü hutbede okumadığı için hutbeden sonra kendisine dışarda yüksek sesle bağırdığını, iddia edildiği gibi imamı darp etmediğini söyledi.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde hutbede şehitlerin ismini okumaktan imtina eden imama tepki gösterilirken, imamı uyaran Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller’e ise destek yağdı.

Çankırı Şehit  ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar’da, Diyarbakır Kulp İlçesi Kaymakamı/Belediye Başkanı Burak Akeller’in Cami imamı Mahsum Koçağa’nı darp ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Her fırsatta bölücü terör örgütü PKK'yı savunan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun şehitlerin ismini ağzına almak istemeyen imamın savunuculuğuna soyunduğunu dile getiren Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, “Bugüne kadar hiçbir şehit ve gaziyi savunmayan Tanrıkulu imamı neden savunmaktadır?” diye sordu.

Diyanetin hutbesinden şehitler ile ilgili bölümü okumayan imamı uyaran Kulp Kaymakamı Burak Akeller’i tebrik eden Başkan Uçar, “Terör, terörist ve çanak tutanlar hiç bir yerde barınmamalı artık.

Linci koltuk muhafazası haline getiren müfteri zihniyet, vatan namına yer ve koşul ayırt etmeksizin; enaniyetini devlet şuurunda eritip üstün sorumlulukla görev yapan vatan evlatlarını linç için fırsat kolluyor!

Birileri tarafgirlikle, manipülasyonla hakkı çarpıtsa da; Diyarbakır’ın Kulp İlçesi Kaymakamı/Belediye Başkanı Burak Akeller’in haksız, hukuksuz hiç bir işin içinde olmayacağına eminiz” diye konuştu.

Pençe-Kilit Harekatı Üs Bölgemize Hain Terör Saldırısı

Aldığımız acı haberlerle şehit aileleri olarak bizim de içimiz yandı. Hain saldırıda şehit verdiğimiz evlatlarımızın acısı, aynı acıyla yüreği yanmış ailelerimizi derinden sarstı. Şehitlerimizin acısı tüm milletimizin ortak acısıdır.

Vatan uğruna canını feda eden evlatlarımızın kanının yerde kalmayacağına inancımız tamdır. Her şartta ve durumda devletimizin arkasında, acılı ailelerimizin yanındayız. Hain saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Yas Değil, İntikam İstiyoruz

pkk'ya her evden bir oy verenler, pkk’yı meclise sokanlar, pkk barajı geçti diye pilav dağıtanlar, pkk cenazesine gidenler, pkk elebaşlarına özgürlük isteyenler, pkk'lıları kırmızı halı ve çiçeklerle karşılayanlar; Şehitlerimizin Katillerine Ortaksınız...

Allah bu kutlu yolda Türk milletimizin yar ve yardımcısı olsun.

Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzur ve refahı için sınır içinde ve dışında operasyonda olan kahramanlarımızın Rabb'imiz yar ve yardımcıları olsun.

Ayaklarına taş değmesin, yağmur onları ıslatmasın, soğuk onları üşütmesin, rüzgar onları savurmasın...

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi Başkanı

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı

Mehmet Uçar

Bu haber 3607 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musa Kaya
    2 ay önce
    Tebrikler. Pkk yı destekleyenlerin devletin imkanlarından faydalanmasına engel olunsun. Terörle çok yönlü mücadele şart. İltica edenler vatandaşlıktan çikarilsin