Yaşam Ağacı Terapi Merkezi Yeni Adresine Taşındı

Yeni Adres: Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk Cad. Yurdakul Apt.No:13/7 Çankırı.

Yaşam Ağacı Terapi Merkezi Yeni Adresine Taşındı
03 Nisan 2021 - 09:41 - Güncelleme: 03 Nisan 2021 - 09:50
Yaşam Ağacı Terapi Merkezi 2015 yılından beri Çankırı’da hizmet vermektedir.

2020 Yılında pandemi nedeniyle sizleri de düşünerek yeni çalışma adresine taşınma kararı almıştır. Bu taşınmanın gerekçesi daha sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlamaktır.


Yeni Adres: Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk Cad. Yurdakul Apt.No:13/7 Çankırı. Bu adreste terapi odası ve bekleme odaları mevcut olup ayrı tuvalet ve ses izolasyonu sağlanmış, oda havalandırması sağlanmaktadır. Her tür hijyen tedbiri alınmıştır.

Hizmet Alabileceğiniz Konular:

Aile Danışmanlığı

-Çift Terapisi (ilişki sorunları, evlilik problemleri, aldatma, aldatılma, iletişim problemleri, boşanma sürecinde danışmanlık, evlilik öncesi danışmanlık, anne baba olmaya hazırlık, gebelik süreci danışmanlık, lohusalık ve emzirme danışmanlığı, sağlıklı çocuk yetiştirme, aile yönetim becerileri geliştirme gibi)

-Aile Terapisi: Ne zaman gereklidir?

1- Aile problemlerinde

2- Aile üyeleri arasındaki problemlerde

3-Antisosyal davranış gösteren bir ergene sahipseniz.

4-Evden ayrılan bir fert olduğunda

5-Çocuk ebeveynleri yönetiyorsa

6- Bireysel terapide sürekli aile sorunları gündeme geliyorsa

7-Aile tedaviyi kabul ediyor ancak hasta birey kabul etmiyorsa

8- Aile bireylerinden birisi terapi ile değişti ve diğer bireyi olumsuz etkiliyorsa

9- Aile de bir çok kişinin ihtiyacı vatsa Aile terapisi uygun ihtiyaç

Cinsel Terapi (vajinusmus tedavisi, cinsel isteksizlik, cinsel kimlik bunalımı, ereksiyon problemleri [iktidarsızlık], cinsel işlev bozukluğu, prematür ejekülasyon [erken boşalma]

-Bütücül çocuk ergen psikoterapisi (gece işemesi[enüresis nokturna], tırnak yeme, parmak emme, çocuk çağı masturbasyonu, konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, davranım bozuklukları, korkular[fobi], yeme bozuklukları [çok yemek yeme, iştahsızlık, kusma, [anoreksiya nervoza, bulimia nervoza], okul başarısını arttırma, sınav kaygısı ile başa çıkma, ilgi ve yetenekleri keşfetme, meslek ve kariyer danışmanlığı, ergenlikte kimlik oluşumu, internet ve televizyon etkin kullanımı, bağımlılıklar, kendi kendine zarar verme davranışı, depresyon, kaygı bozukluğu

-Oyun Terapisi (deneyimsel oyun terapisi, bilişsel davranışcı oyun terapisi, çocuk merkezli oyun terapisi, adleryan oyun terapisi, filiyal oyun terapisi uygulanır) Oyun terapisi çocuk psikoterapisinin en önemli uygulamalarından biridir. Yetişkinler için terapi ne ise çocuk için oyun terapisi odur. Öfke kontrol probleminde, kayıp, yas, travma sürecinde, davranım bozukluklarında uygulanır.

-Çocuklarda uygulanan psikolojik testler:

- Objektif testler: AGTE

Metropolitan Okula Hazır Bulunuşluk Testi

Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi

Moxo Dikkay Testi

Dikkat Algı Testleri

Wisc-r Zeka Testi

Öğrenim Stilleri Envanteri

-Projektif Testler

Goodenough Harris Bir Adam Çiz Testi

Bir Aile Çiz Testi

Loissa Duss Pskoanalitik Hikayeler Testi

Cat Testi

-Bireysel Terapi (depresyon, panik atak, OKB[ Obsesif kompulsif bozukluk, takıntı], yaygın anksiyete bozukluğu, [stres, endişe], fobiler[korkular], bağımlılıklar [sigara, alkol, madde, internet, ilişki, kumar, alışveriş, porno]

Tıbbi bir rahatsızlığınız olmaksızın kendinizi sürekli yorgun, güçsüz, halsiz hissediyor, motivasyon ve performansınızı arttırmak istiyorsanız, stresle nasıl baş edeceğinizi bilmiyor, geleceğe yönelik umudunuzu kaybettiniz, kendinizi bir boşlukta hissediyor ya da yaşam amacınızı kaybettiniz ise, insanlarla etkili iletişim kuramıyor ve duygularınızı ifade edemiyor, özgüveninizi kaybettiniz, hayattan zevk alamıyorsanız destek alabilirsiniz. Hayatınızla ilgili önemli kararlar alacağınız zamanlar mutlaka danışmanlık için randevu alın. Bazen de önemli sırlarınız vardır ve kimseye anlatamazsınız. Terapi odası sır odasıdır. Tüm bu durumlarda çaresiz değilsiniz. Çare sizsiniz Kendinize yardım edebilirsiniz.

Destek ve randevu için 0 505 623 96 64 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Yaşam Ağacı Terapi Merkezi Çankırı

Bu haber 2228 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum