Yenimahalle Sakinlerinden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'e Teşekkür

Abdülhalik Renda Mahallesi Sudan ve Kartal Sokaklardaki yoğun yapılaşma sebebi ile artan trafik yoğunluğuna ve otopark sorununa kalıcı çözüm getirilecek.

Yenimahalle Sakinlerinden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'e Teşekkür
16 Ekim 2021 - 19:29 - Güncelleme: 16 Ekim 2021 - 19:34
Yenimahalle Sakinlerinden Esen’e Teşekkür

Çankırı Belediyesinin Yenimahalle’de yürüttüğü yol genişletme ve kaldırım düzenleme çalışmaları mahalle sakinlerini memnun etti. Bölge sakinleri, çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e teşekkür etti.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Yenimahalle Yunus Emre Caddesi’nde başlattığı yol genişletme çalışmaları kapsamında yolu 7,5 metreden 15 metreye çıkarttı. İlk etabı tamamlanan çalışmalarda 1200 ton sıcak asfalt ve 1000 plentmiks serimi yapıldı. Kaldırım ve 2. etap çalışmalarının hızla devam ettiği çalışmalarda; Bademlik Camii önü başta olmak üzere bölgeye iki farklı kavşak düzenlemesi, kaldırım ve cep otoparkları yapılacak. Ekim ayı sonuna tamamlanacak çalışmalar sayesinde Abdülhalik Renda Mahallesi Sudan ve Kartal Sokaklardaki yoğun yapılaşma sebebi ile artan trafik yoğunluğuna ve otopark sorununa kalıcı çözüm getirilecek.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bölge sakinleri ile sohbet ederek mahallelerine yapılan çalışmaları anlattı. Yenimahalle sakinleri, bölgede yapılan çalışmaları beğendiklerini söyleyerek Başkan Esen’e teşekkür etti.

Bu haber 1909 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Toki Sakini
    1 ay önce
    Kale altı tokide bulunan alt göbekten su deposuna çıkılan yolda süper mario gibi boşluklardan kaçmaya çalışıyoruz. Sayın Başkanın instagram'ına yazdım ama pek oralı olmadı ( Hilal masada aynı kaç kere değişik konularda başvuruda bulunsam da bir geri dönüş yok birde Hilal masa çok çalışıyor diyorlar her gittiğimde çok güzel çay kahve içiyorlar Allah'ım keyiflerini bozmasın) Sorun: dediğim kısımda belediye işçileri asfalt dökmüş ama nereye dökmüş belli değil adamlar tepe yapmış geriye kalan boşluklar hala duruyor araçlar geçerken boşluğa girmeyim diye birbirlerine çarpacak, istediğim talebimin belediye tarafından duyulması ve yol boyu bulunan (Çok sayıda) boşluğun doldurulması. Eğer doldurulmuyorsa zahmet olmasın biz vatandaş olarak o boşlukları dolduruyoruz birbirimize çarpmamak için.