TKDK'dan Üretici Birliklerine Ziyaret

Üretici birliği başkanı Ahmet Susam, "Çankırı’daki küçükbaş hayvan varlığı, üreticilerin içinde bulunduğu koşulları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi."

TKDK'dan Üretici Birliklerine Ziyaret
28 Temmuz 2020 - 22:43 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 13:31
Bayram öncesi TKDK’dan üretici birliklerine ziyaret

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörü Emre Akbıyık,  28 Temmuz 2020 Salı günü sabah saatlerinde, Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam’ı birlikte ziyaret etti. Yaklaşık yarım saat süren görüşmede Çankırı’da küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin sorunları, bu sorunlara yönelik geliştirilecek çözüm önerileri ve yaklaşan kurban bayramı öncesi sektördeki son durum hakkında istişare yapıldı.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede tüm üreticilerin kurban bayramını kutlayarak söze başlayan TKDK İl Koordinatörü Akbıyık, hayvancılık tesisin özelliklerinin etin kalitesine doğrudan etkide bulunduğunun altını çizerek, “Hem kurumum adına hem de bir Çankırılı olarak tüm Çankırılı üreticilerimizin yaklaşan kurban bayramını tebrik ediyor, bereketli geçmesini diliyorum. Yaşadığımız salgın süreci hijyenik ve kaliteli gıdanın önemini bir kez daha açıkça ortaya koymuştur. Üretim sürecinde yoğun emek harcayan üreticilerimizin çektiği sıkıntıları yakından biliyoruz. Bu anlamda onlara minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum. Kurum olarak üreticilerimizin AB standartlarına uygun, ferah, yeterli yaşam koşullarını barındıran tesislere kavuşmasını sağlamak adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bilindiği gibi ağıllarımızın fiziki koşulları düzeldikçe verimde artmaktadır. Ben bu vesile ile hem kurumumuza verdiği destek hem de bugün bizleri kabulünden dolayı üreticilerimiz adına sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. İlerleyen süreçte işbirliğimizin güçlenerek devam etmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Üretici birliği başkanı Ahmet Susam ise, Akbıyık’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve ardından Çankırı’daki küçükbaş hayvan varlığı, üreticilerin içinde bulunduğu koşulları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Susam, Koyun ve Keçi yetiştiriciliği konusunda yerli gen kaynaklarımızı korumanın hayati olduğunun altını çizdi.

İkili görüşmenin son bölümünde ise IPARD Programı kapsamında destek alan projeler ve başvuralar hakkında istişarelerde bulundu.
 
 
Bu haber 3266 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum