TOBB Çankırı Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri Valimiz Ve Belediye Başkanımızı Ziyaret Ettiler

TOBB Çankırı Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Güldür Temeltaş ve İcra Kurulu Üyeleri ile Genç Girişimciler Başkanı Burak Bulut ve Kurul Üyeleri İlimiz Valisi ile Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret ettiler.

TOBB Çankırı Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri Valimiz Ve Belediye Başkanımızı Ziyaret Ettiler
29 Ağustos 2019 - 06:26

TOBB Çankırı Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı Ziyaret Etti

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çankırı Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ile Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten de hazır bulundu.

 

Ziyaretten dolayı Kadın ve Genç girişimcilere teşekkür eden Valimiz Aktaş, gençlerimizin ve kadınlarımızın iş hayatında daha çok yer alması için bu kurulların önemine vurgu yaptı. Çalışmaları hakkında Valimiz Aktaş’a bilgi veren Kadın ve Genç Girişimciler, yapacakları çalışmalarda destek isteyerek, Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’a teşekkür ettiler.

 

Başkan Esen “Çankırılı Kadın Girişimciler Dünyaya Açılmalı”

 

TOBB Çankırı Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Güldür Temeltaş ve İcra Kurulu Üyeleri ile Genç Girişimciler Başkanı Burak Bulut ve Kurul Üyeleri Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Görüşmeye Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurul Başkanı Hayrettin Çelikten de eşlik etti.

 

Kadın girişimcileri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esen, Çankırı’daki kadın girişimcilerin hünerli elleri ve ticari zekâlarının dünyaya açılması gerektiğini belirterek göreve geldikleri andan itibaren üreten bir Çankırı halkı ve üretken bir ekonomi için çaba sarf ettiklerini söyledi.

 

TOBB Çankırı Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Güldür Temeltaş, çalışmaları hakkında bilgi vererek yöresel lezzetleri gün yüzüne çıkarmaya çalıştıkları Kadın Kooperatifi kurma projelerinden bahsetti. Temeltaş, unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetleri Türkiye ve dünyaya tanıtmak istediklerinin altını çizdi. TOBB Çankırı Kadın Girişimciler Kurulunun çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve çok başarılı çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan Esen, kadın girişimcileri destekleyecek, onlara kendi yetenekleri doğrultusunda daha fazla istihdam yaratacak çalışmalara destek vermekten gurur duyacaklarını ifade etti.

 

Esen, Çankırı Belediyesince hayata geçirilecek olan Tuz Festivali kapsamında ise Kadın girişimcilerin hayalini kurdukları Kadın Kooperatifi Projesinin yöresel yemeklerine de yer vermekten mutlu olacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber 1471 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum