TOKİ Çankırı Merkez'de Neden Sınıfta Kaldı!!!

Çankırı merkezdeki yüksek ev fiyatları ve kiralar nedeniyle geçinme güçlüğü çeken dar gelirli vatandaşların gözü TOKİ sosyal konutlarında.

TOKİ Çankırı Merkez'de Neden Sınıfta Kaldı!!!
27 Mart 2022 - 22:13
TOKİ Çankırı Merkez’de Sınıfta Kaldı!!!

Vatandaş Bize Soruyor566 Konut Hak Sahibi İnsanlar Neden Mağdur Ediliyor?

TOKİ imzası ile sosyal konut projesi çerçevesinde inşa edilecek olan TOKİ Çankırı nerede yapılacak sorusu yanıt bekliyor.

Çankırı merkezdeki yüksek ev fiyatları ve kiralar nedeniyle geçinme güçlüğü çeken dar gelirli vatandaşların gözü TOKİ sosyal konutlarında.

www.haberci18.com İnternet Medyası Haber Merkezimize gelen Okuyucu Mektuplarının ardı arkası kesilmiyor!

Mail yoluyla haber merkezimize ulaşan vatandaşlarımızın şikayetleri, istekleri, çığlıkları gün geçtikçe büyüyor.

Kuralar çekileli 2-3 yıl oldu, yer hala belli olmadı diğer illerde teslim oldu,,,
Çankırı merkeze yapılacak olan 566 konut için rekor başvuru yapıldı. 396 adet 2+1 ve 170 adet 3+1 olmak üzere toplam 566 sosyal konut için tam 3 bin 110 başvuru yapıldı. Yapılan başvuruların 1839’u 3+1 için yapılırken 994’ü ise 2+1 için yapıldı. 277 kişinin müracaatı ise ret edildi. 3+1 için yapılan Bin 839 başvurunun 20’si şehit ve gazi yakını, 169 ise engelli olurken, 2+1 için yapılan 994 müracaatı içinde ise 5 şehit ve gazi yakını ve 124 engelli yer aldı.

Sevgili www.haberci18.com yönetmeni, Çankırı sevdalısı, Çankırı halkının sesi, gözü, kulağı olarak gördüğümüz Mustafa Çelik, “Çankırı merkez için 2019 yılı Aralık ayında TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde 566 konut için başvuru topladı. 2,5 sene geçti yeri bile belli değil. Çankırı 566 konut hak sahibi insanlar neden mağdur ediliyor? Nerede bu siyasiler bu memleket bu kadar sahipsiz mi? İlçelerin projesi sonradan başlamasına rağmen merkez neden başlamıyor? Çankırı halkına 5 bina bile diyemiyorlar yazık bu millete. Siz bari sesimizi duyunda yetkililere bildirin.”

Sandıkta Görüşürüz!!!

2019 da beton metre fiyatı 140 TL idi, şimdi 60p TL 180 binlik daire 400 500 bin olarak geldi vatandaşa ve burada 3 senedir kira veriyor insanlar yapılana kadar da verecekte. Burada yapılacak 566 konut mağdur edilen ailelerle birlikte 3 bin kişi seçim zamanı o 3 bin kişi sandıkta hesabını sorar o siyasilerden. Kim karşılayacak bu insanların mağduriyetini 4 tane konut yapmak bu kadar mı zor? 

Çankırı’mız bu hainlikler ve ihanetlere gebe kalmamalı. Şu anda yer belirlenmiş olsaydı belirlenen bölge belki Çankırı'nın cazibe merkezi olacaktı. Çankırı’nın bir de şimdiki haline bakın… Vatandaşın sorularına lütfen cevap verin.

Bu haber 9342 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • akm
  1 ay önce
  akp ye oy vermeyin bunlar bilerek yapmıyorlar bayyyy bayyy akppp
 • tc
  1 ay önce
  vekillere sorun ilgisiz akp degilmi bitti akp bay bay diyecegiz
 • hasan
  2 yıl önce
  bir cankirili olarak boyle insanlarin bizi mecliste temsil etmesinden utaniyorum
 • Yazıklar olsun
  2 yıl önce
  Gerçekten yazıklar olsun bu iş için hangi yetkili hangi makam sahibi insanlar varsa bunun için çaba göstermeyen kim varsa memleketin derdi sorunu ile ilgilenmeyen aldıkları bir kuruş dahi z... z... olsun. Bu kadar insanın ahını alıp ta hala gülücük saça biliyorsa vatandaşa. Nerede millet vekilleri ? Bu memlekete hizmet etmek için seçimde boy gösterenler kim varsa benim memleketime hizmet etmeyen çabalamayan uğraşmayanlara gerçekten yazıklar olsun, utansınlar milletin hakkı varsa helal olmasın. Belediye başkanını örnek alın adam en azından uğraşıyor çalışıyor elinden geldiği kadar çabalıyor çarşı pazar geçiyor ya siz vekiller hangi taşın altına elinizi koydunuz bu TOKİ ne olacak bu ev kiraları ne olacak sayın vekiller aldığınız ahların sonu ne olacak sizce?
 • SESSİZ ADAM
  2 yıl önce
  TOKİ Neden mi sınıfta kaldı? Çankırı'nın yıllardır süregelen SİYASİ RANT ÇARPIŞMASI, YAPILAN PROJEYE TAŞ KOYMA,ENGEL OLMA,YA DA PROJENİN TAMAMLANMAMASI İÇİN UĞRAŞILAN ÇABALAR ..Çankırı maalesef bu geri kalmış ve egoist siyaset ve beceriksiz yönetimler sayesinde en geri kalmış iller arasında. Kastamonu, Yozgat v.s gibi illerin gelişmiş düzeylerini kıyasladığınızda hak vereceksiniz. ÇANKIRI SİYASİ VE YÖNETİCİ BÜYÜKLERİMİZE NACİZANE SERZENİŞİMDİR : Bulunduğunuz yerleşim merkezinde eğer bir şeyleri yapamamış, tamamlayamamış iseniz, yapan ortak ya da karşı görüşlere engel olmayınız!...Yapılan her yatırım ,imar sizin de nefes aldığınız Şehir içindir...
 • vatandaş
  2 yıl önce
  sayın editör güzel konuya değinmişsiniz yine.ancak vatandaş basın olarak size e maille durumu soruyor siz vatandaşın sorusunu haber yapmışsınız gidip bir yetkili ile röportaj yapıp konu hakkındaki açıklamaları haber yapsanız daha iyi olmazmıydı.çankırı tokiye ambargo koyuyor bu giden yönetim tarafından da böyleydi gelen yönetimde farklı değil