TOKİ Çankırı Genelinde 951 Adet Konut Yapacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın web sayfasından elde ettiğimiz bilgilere göre, dün açıklanan proje içerisinde Çankırı Merkez 146 ve yine Çankırı Merkez Aşağıpelitözü 150 olmak üzere toplamda 296 konut olmak üzere 2 proje planlanırken...devamını okuyunuz.

TOKİ Çankırı Genelinde 951 Adet Konut Yapacak
14 Eylül 2022 - 15:04 - Güncelleme: 14 Eylül 2022 - 15:16
Çankırı Listede Yok Diyenlere Duyurulur!!!

Çankırı TOKİ Sayısı ve İlçe Listesi!


TOKİ 2022 Sosyal Konut Çankırı'da Nereye Yapılacak?

TOKİ başvuru detayları duyuruldu.

81 ilde yapımına başlanacak olan 2022 TOKİ Sosyal Konut Projesi Çankırı'da hangi ilçelere, kaç tane yapılacak?

Sosyal konut projesi başvuru tarihi ve fiyat listesi açıklandı.

TOKİ Çankırı'da Nereye, Hangi İlçelere Yapılacak?

2022 TOKİ sosyal konut projesi, uygun fiyata ev sahibi yapıyor!

Başvuru tarihleri 14 Eylül - 31 Ekim 2022 arasında olan projede Çankırı'da 10 ilçede ve il merkezinde 296 olmak üzere toplamda 951 adet sosyal konut yapımı gerçekleşecek.

İşte, TOKİ ilçeler ve sayısı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi" başlığı altında açıkladığı projenin detayları ortaya çıktı. Çankırı ve 11 ilçeye toplamda 951 konut yapılacak.

Yeniden 'belde' statüsü kazanan bir zamanların Orta'nın Dodurga mahallesine TOKİ aracılığı ile 100 konut projelendirilirken, Çankırı Merkez'e 2 ayrı proje kapsamında toplamda 296 konut yapılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın web sayfasından elde ettiğimiz bilgilere göre, dün açıklanan proje içerisinde Çankırı Merkez 146 ve yine Çankırı Merkez Aşağıpelitözü 150 olmak üzere toplamda 296 konut olmak üzere 2 proje planlanırken, 11 ilçede yapılacak projenin rakamları şöyle:

Atkaracalar 3. Etap Çardaklı 45, Bayramören 45, Çerkeş 3. Etap 60, Ilgaz 60, Kızılırmak 2. Etap 45, Korgun 3. Etap 45, Kurşunlu 3. Etap 60, Orta / Yaylakent 45, Orta 2. Etap 45, Orta / Dodurga 100, Şabanözü 3. Etap 60 ve Yapraklı 45 olmak üzere toplamda 655 konut planlandı.

81 ilde başlatılan sosyal konut projesine ilişkin Bakan Kurum, "İstanbul'da aylık geliri 16 bin, diğer illerde 14 bin liranın altında olanlar başvuru yapabilecek. Aylık taksitleri, asgari ücretlinin ödeyebileceği bir tutar olacak.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Konut Projesinin Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesinin detayları belli oldu! Aylık ödeme ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Tanıtım Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizi her alanda olduğu gibi, konut üretiminde de asırlık hizmetlerle, eserlerle, projelerle buluşturduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Tanıtım Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

TOKİ sosyal konut projesi ve arsa satışı için Başkan Recep Tayyip Erdoğan son dakika açıklamalarda bulundu. “Projelerimizi, Yeşili Hâkim Kılacak Bir Anlayışla Hayata Geçiriyoruz” Bugün düzenlenen tanıtım töreniyle, Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce yeni sosyal konutun, konut arsasının ve iş yerinin inşa sürecini başlattıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birazdan ana hatlarını milletimizle paylaşacağımız, başvuruları yarın itibarıyla başlayacak ve Ekim ayı sonuna kadar sürecek bu projelerin ilk temelini de yılbaşında atıyoruz. Amacımız, ilk etap konutlarını azami iki yıl içinde bitirip hak sahibi vatandaşlarımıza teslim etmektir” şeklinde
konuştu.


“Projelerimizi mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini gözetecek, yeşili hâkim kılacak bir anlayışla hayata geçiriyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “Her şeyden önce bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum: Bu kampanya, sayısı ve kalitesi bakımından dünyadaki en büyük konut yatırımını ifade etmektedir. Cumhuriyetimizin 100. yılına böyle küresel ve tarihî önemde bir kampanyayla girmekten gurur duyuyoruz.

Şimdi kampanyamızla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum:  Hedefimiz, 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan beş yıllık süreçte; 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin iş yeri yaparak milletimizin istifadesine sunmaktır.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Böylece, 2003 başından itibaren ürettiğimiz sosyal konut sayısını 2 milyona, diğer projelerle birlikte bunların içerisinde oturan vatandaş sayımızı da 10 milyonun üzerine çıkarmış olacağız. Projemizin ve bu kapsamda yapılacak konutlar ile iş yerlerinin ismini de, ‘İlk Evim’, ‘İlk İş Yerim’
olarak belirledik.” 
İlk etap konutlardan 50 binini İstanbul’da, 18 binini Ankara’da, 12 bin 500’ünü İzmir’de, 10 binini Gaziantep’te, 8 bin 650’sini Bursa’da, 7 bin 500’ünü Konya’da ve 4 bin 500’ünü Kayseri’de inşa edeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer illerde de nüfuslarına göre değişen sayılarda konut inşası gerçekleştireceklerini dile getirdi.

“Bu Projeleri Ticari Kazanç Kaynağı Hâline Getirmek İsteyenlere Fırsat Vermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konut projesinde çeşitli kesimlere pozitif ayrımcılık yaparak kontenjanlar belirlediklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Konutlarımızın, maliyet fiyatı üzerinden yüzde 40 indirim yaparak belirlediğimiz fiyatları da şu şekilde olacaktır: Vatandaşlarımız, toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlarımıza, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabileceklerdir. Aynı şekilde, toplam 850 bin lira fiyata sahip 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle yapılabilecektir. Bu kampanyamıza, İstanbul’da hane geliri 18 bin liranın, diğer illerde 16 bin liranın altında olan her vatandaşımız başvurabilecektir. Belirlenen toplam bedelin yüzde 10’u peşin alınacak taksit ödemeleri ise sözleşmenin imzalanmasıyla başlayacaktır. Kamunun ciddi kaynak ayırarak önemli fedakârlıklarda bulunarak yürüttüğü bu projeleri ticari kazanç kaynağı hâline getirmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kampanyayla birlikte ilk defa vatandaşlara, altyapıları ve imarı hazırlanmış ev yapmaya hazır arsa alternatifi de sunduklarını belirterek şunları kaydetti:

“Böylece,
düşük gelir grubuna mensup vatandaşlarımıza şehirlerin çeperlerinde kendi evlerini yapma imkânı sağlıyoruz. İlk etapta yedi ayrı bölgede belirlediğimiz bu arsalar, piyasa fiyatlarının çok altında bir bedelle ve faizsiz bir şekilde vatandaşlarımıza satılacaktır. Arsayı alan vatandaşımız burada, belirlenen projeye uygun şekilde ve belirlenen süre içinde kendi evini yapabilecektir.”


İş yerleriyle ilgili ayrıntıları da paylaşmak istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hâlihazırda 12 ilimizde 3 bin 930’u tamamlanmış, toplamda 10 bini aşan sanayi tipi iş yeri projemiz bulunuyor.

Kampanyanın ilk etabı kapsamında, 10 bin yeni iş yerini daha, küçük ve orta ölçekli sanayicilerimizin hizmetine sunuyoruz. İnşa edeceğimiz iş yerlerinin ülkemizin yatırımına, üretimine, sanayisine, istihdamına hatırı sayılır bir katkı sağlayacağından şüphemiz yoktur. Onlarca farklı sektöre yayılan tamir ve imalat kollarında yoğunlaşan küçük işletmelere hitap eden sanayi tipi iş yerlerimiz 100 bine yakın ek istihdam sağlayacaktır. Bu iş yerlerini, 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle, 120 ay vadeyle emekçi kardeşlerimize, genç girişimcilerimize sunacağız.” 2022 TOKİ başvuru şartları daire
fiyatları ve taksit ödemeleri İstanbul dahil 81 il için belli oldu.

Bu haber 6329 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Tamer yıldırım
  2 ay önce
  2 sene önce hak kazanan ve bir türlü yapılmayan konut başvuruları ne olacak bilgi alabilirmiyiz.
 • Bekir
  2 ay önce
  Milleti kandırmaktan başka işleri yok daha önce çekilişi yapılan tokiler bile ortada yokken yeni çekiliş yapılacakmış bide küçücük ilçeye ne hikmetse Dodurga ya 100 tane hak vermişler merkez 149 artık Dodurga ne neyin mükafatını almışsa bide buna inanlar var milletle resmen alay ediyorlar
 • 566 konut
  2 ay önce
  2 yıl önce kurası çekilen 566 konut projesi TOKİ ne oldu editör bunun bilgisi yok mu?