Muhtarlar Toplantısı Eldivan'da Gerçekleştirildi

Muhtarlarımızı bulundukları yörelerin kanaat önderleri olarak görüyoruz. Köyleri onlara emanet ediyoruz.

Muhtarlar Toplantısı Eldivan'da Gerçekleştirildi
22 Şubat 2024 - 12:13 - Güncelleme: 22 Şubat 2024 - 12:18
2024 Yılı Şubat Ayı Muhtarlar Toplantısı, Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar başkanlığında Eldivan’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Sayın Valimiz Taşolar’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Sayın Recep Yüksel, Eldivan Kaymakamı Sayın Selami Alper Özkan, Eldivan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Lafcı, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Eldivan’a bağlı mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Muhtarlarımızla Muhtarlar Toplantısı’nda bir araya gelen Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar, bu ay Eldivan’a bağlı mahalle ve köylerin muhtarları ile Muhtarlar Toplantısı’nda buluştu. Toplantıda 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan Mahalli İdareler Genel Seçiminin huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesini arzu ettiğini dile getirerek sözlerine başlayan Sayın Valimiz Taşolar, “Malum önümüzde bir seçim var. İnşallah bu seçim hem memleketimiz için hem Çankırı için hem de Eldivan için hayırlara vesile olur. Seçimlerin huzur içinde geçmesi için bizim sizlerden beklentilerimiz var. Muhtarlarımızı bulundukları yörelerin kanaat önderleri olarak görüyoruz. Köyleri onlara emanet ediyoruz. Seçimlerin huzur içinde geçmesi en başta sizlerin göstereceği emeğe bağlı. Biz, köylerdeki vatandaşlarımızı önce Allah’a sonra size emanet ediyoruz. Seçimin huzur ve güven içerisinde geçmesini temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda Hacı Murad-ı Veli Türbesi’yle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar, “Bana göre inanç turizmi açısından Türkiye’nin en büyük değerlerinden biri Eldivan’da. Ben bunu çok önemsiyorum. Böyle bir zatın bizim ilimizde bulunmasının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bölgenin güzelleştirilmesi için çalışmalar yürütülüyor.” şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından Sayın Valimiz Taşolar, muhtarların taleplerini dinledi.

Muhtarlar Toplantısı’nın ardından Sayın Valimiz Taşolar, Eldivan Kaymakamlığı, Eldivan Belediye Başkanlığı, Eldivan İlçe Emniyet Amirliği, Eldivan İlçe Jandarma Komutanlığı, Eldivan Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Eldivan Huzurevi ve Batı Karadeniz Kalkınma Programı Eldivan Model Sera Projesi’ni ziyaret etti.

Bu haber 1176 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum