Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Ekskavatör Operatörlüğü Kursunu Tamamlayan 11 Kursiyere Belgeleri Verildi

"Toprağa dokun ekmeğini kazan" projesinde hükümlüler Ekskavatör Operatörlüğü belgelerini aldılar.

Ekskavatör Operatörlüğü Kursunu Tamamlayan 11 Kursiyere Belgeleri Verildi
13 Haziran 2024 - 22:25 - Güncelleme: 13 Haziran 2024 - 22:30
Ekskavatör operatörü belgesini almaya hak kazanan kursiyerlerin belgelerini takdim etmek üzere Çankırı Belediyesi Sosyal Tesisi'nde tören düzenlendi.

"Toprağa dokun ekmeğini kazanprojesinde hükümlüler Ekskavatör Operatörlüğü belgelerini aldılar.

Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankırı Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ile Çankırı Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen ekskavatör operatörlüğü kursunu başarıyla tamamlayan 11 kursiyere belgeleri Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar’ın katılımıyla protokol üyelerince verildi.

Ekskavatör Operatörü belgesi almaya hak kazanan kursiyerlerin belgeleri törenle takdim edildi.


Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, burada yaptığı konuşmada, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturuyla devlete millete faydalı olmayı kendisine amaç edinmiş tüm insanlar için gayret ettiklerini söyledi.

Şimdiye kadar forklift operatörlüğü, sürü yönetimi belgesi, beko loder operatörlüğü gibi çeşitli kurslarda eski yükümlüleri meslek sahibi yapmak için çaba gösterdiklerini belirten Ener, "Bu son kursumuz da ekskavatör kursu. Nitelikli insan yetiştirebilmek, nitelikli iş gücünü sağlayabilmek için yapılan bu kursta başarı gösteren tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Ener, çalışmalarda kendilerine destek veren Çankırı Valiliğ, Çankırı Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm kurumlara teşekkür etti.

Konuşmanın ardından kursiyerlere belgeleri verildi.


Çankırı Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen, Sertifika takdim törenine Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Adli Yargı İlk Derecesi Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Halim Arıstak, Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Hüseyin Odabaş, ÇAKÜ Genel Sekreteri Ünal Hendek, Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, Çankırı İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Düzgün,Çankırı İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Mutlu Genç, Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz ve Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Abdullah Kaya katıldı.

Çankırı ilinin var olan imkanları, kurumlarımızın katkılarıyla işbirliği içinde organize edilerek, Toprağa Dokunmak ve Ekmeğini Kazanmak isteyen yükümlülere, yeni bir fırsat penceresi olarak sunulmuştur. Ekskavatör Operatörlüğü Kurs programına katılarak iş makinesi operatörü sertifikası alan kursiyerler, Çankırı ili sanayi kuruluşlarında ihtiyaç duyulan “Ekskavatör Operatörü” olarak iş sahibi olabileceklerdir. Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün dezavantajlı gruplara yönelik kursları devam edecektir.

Bu haber 5543 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum