İlimizdeki Trafik Işıklarında Düzenlemeler Yapılıyor

Terminal, Büyük Otel ve Çankırı Lisesi bölgelerinde bulunan kavşaklardaki trafik ışıklarında çeşitli düzenlemeler yapıldı.

İlimizdeki Trafik Işıklarında Düzenlemeler Yapılıyor
05 Aralık 2023 - 18:39 - Güncelleme: 05 Aralık 2023 - 18:42
Trafik yoğunluğunun yaşandığı kavşaklarda, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yapılan düzenlemeler devam ediyor.

Terminal, Büyük Otel ve Çankırı Lisesi bölgelerinde bulunan kavşaklardaki trafik ışıklarında çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar Ankara Caddesi üzerinde yer alan bölgelerde yaya ve araç trafik akışını olumsuz etkileyen unsurlarla ilgili Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte incelemelerde bulundu.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde; terminal kavşağında bulunan ve yaya geçişleri için kullanılan yeşil ışık süreleri yeterli olmadığından kavşak dönüş kolları ile yaya lambalarına aralıklı kırmızı ışık süresi eklenerek yayaların geçişlerini tamamlaması için çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda araç ve yaya güvenliğini sağlamak adına yaya geçiş süreleri 20 saniyeden 25 saniyeye çıkarıldı. Kameralı uyarı sistemi montajı için de kamera direkleri yapımına başlandı ve sistemin yaklaşık 10 gün içinde faaliyete geçirilmesi planlanıyor.
Büyük Otel önünde yer alan yaya geçitlerine ise flaş uyarılı trafik ikaz lambaları montajı yapılarak faaliyete geçirildi.

Bilindiği üzere daha önce de Hastane Kavşağı ve Hacı Ali Kavşağındaki ışıklarda trafiği rahatlatmaya yönelik çeşitli düzenlemeler yapılmıştı.

Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar, başta Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü olmak üzere ilimizde trafik akışının rahatlatılmasında hızlı çözümler sunan kurumlarımıza teşekkür etti.

Bu haber 3907 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • tünel mağduru
  2 ay önce
  Çankırı nın en büyük sorunu şehrin tek ana caddesi (Atatürk Bulvarı) olması. Şehri bu istikamette geçen bulvara paralel başka bir yol açılmadığı sürece hiç bir çözüm fayda etmez. Mesai saatlerinde lise kavşağında başlayan konvoy enerjisa ya kadar uzanıyor. Ayrıca yekili makamlarımızdan çok önemli bir ricam olacak. Mutlaka şikayet alıyorlardır. Kucaklama taşı tüneline, sesli kamera mı koyuyorsunuz artık ne yapıyorsanız burdan geçen motor ve araçların bağıtılarına ekzost patlatmalarına, bağırış çağırışlara lütfen br tedbir alınız. Sabaha karda ekzost patlatan motorcular, ekzost açan kumandalı araçlar yüzünden çocuklarımız yataklarından hopluyorlar. Lütfen buna bir çare. Üstelik tünel sesi yankı ile daha çok artırdığı için özeliikle motlu çeteler bunu çok yapıyorlar. Kendimi beyzbol sopası alıp tünelde bekleyip patlatanların kafalarını patlatmamak için zor tutuyorum.
 • rahmi
  2 ay önce
  Tek ricam var sayın yetkililerden. Lütfen trafik ışıklarını U düzen çalışacak şekilde ayarlayın, hiç bir sıkıntı olmayacağına garanti veririm. Yani yeşil yanınca ışıkta bekleyen taraf sağa dönecek, düz gidecek, sola dönecek ve U yapabilecek. Ayrıca süreler çok uzun, bu da yığılmaya sebep oluyor. Teşekkürler.
 • Yolcu 18
  2 ay önce
  Kucaklama taşında yapılan alt geçit uygulamasının aynısının benzer şekilde lise kavşağı, terminal ve Hacı Ali kavşağına acilen yapılması gerekli. Hiç olmazsa kimse ışıklarda beklemek zorunda kalmaz.
 • ismail
  2 ay önce
  Acil Dedeler Köprüsü yaya geçiş noktasına üst geçit yapılması, yapılabilirse yaşlıları da düşünerek yürüyen merdivenli yapılmasını istiyoruz. Burada kaza ihtimali çok yüksek. Ölümlü kazalarda olabilir.
 • Hoca
  2 ay önce
  Şehrin göbeğinde ana artere (Buğday Pazarı- Yapı Kredi Bankası'nın olduğu cadde) araçlar ters yönde bırakılıyor, trafik akışı felç oluyor ve yıllardır kimse müdahale etmiyorken hangi trafik düzenlemesinden bahsediyorsunuz?? Bu şehirde hıçbirşey òzellikle de trafik düzelmez çünkü kural tanımaz dolu. Kent kultürü yok.
 • Furkan
  2 ay önce
  Trafiği rahatlatacak en önemli hamle çevre yolunu bitirmektir. Ankaradan Kastamonuya giden araçlar çankırıyı boydan boya katetmek zorunda kalıyor. Araç yoğunluğunun yüzde ellisini oluşturuyor