"Trafik Levhaları İnsanların Dilidir" (Özel Haber)

Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Cad. Pınar Sk. No:1, Merkez/Çankırı adresinde bulunan İstasyon Cami’sinin önünden geçen rampa (araçlar için) iniş asağıya doğru mu serbest, yoksa aşağıdan yukarı doğru çııkışa mı serbest? Bir karar verin.

"Trafik Levhaları İnsanların Dilidir" (Özel Haber)
24 Aralık 2018 - 09:06 - Güncelleme: 24 Aralık 2018 - 18:42

Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Cad. Pınar Sk. No:1, Merkez/Çankırı adresinde bulunan İstasyon Cami’sinin önünden geçen rampa ters yön mü, değil mi anlaşılmış değil.

 

Ben yaptım oldu zihniyetiyle hizmet yok, vatandaşa hizmet yapılmıyor!!!

 

Nerede Bu İl Genel Meclis, Belediye Meclis üyeleri, Nerede Zabıta Müdürlüğü, Nerede Kent Konseyi üyeleri, Nerede Trafik Komisyon Kurulu Kararları?

 

Bunları sorunca suç işliyoruz demi sizlere göre. Bırakın Allah aşkına şu memlekete birazcık olsun sahip çıkın.

 

Buraya da Bir Çözüm Getirilmesi Şart!

 

-Çankırı'nın caddeleri dar, çözüm Allah çözüm-

 

Yılsonu itibariyle kaza oranlarını bilmiyoruz ama; çok riskli yerler, kavşak ve işaretlemelerin acilen yapılması lazım.

 

Yayaların gidiş, gelişini sağlayan yol bu günlerde ters çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda trafik işaret ve levhaları ile trafik akışı kavgasız, gürültüsüz sağlanıyordu. Araç sürücüleri hem kurallara, hem de birbirlerine saygılıydı.

 

Çok uzun zamanlardır bildiğimiz kadarıyla da Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Cad. Pınar Sk. No:1, Merkez/Çankırı adresinde bulunan İstasyon cami’sinin önünden geçen yol (rampa) trafik komisyonunca alınan resmi kararlar neticesinde, kurallara uyulmak üzere de araçlar için aşağıya iniş serbest, yukarı çıkış yasaktı. Yıllardır trafik levhaları sabitti. Araç sürücüleri de trafik işaret ve levhalarına saygı duyarak kurallara uyuyorlardı (uyuyorduk). Kimsede senin yol benim yol diye tartışmıyordu, kavga etmiyordu.

 

Fakat ne olduysa, nedeni bilinmeyerek levhaların yerinde yeller esiyor olması, kurallara uyuluyor olmaması bardağı taşıran damla olmaya, sinirleri germeye başladı. Yani söz konusu bu yoldan inen belli değil, çıkan belli değil. Bu yol trafik kurallarına göre nasıl kullanılacak?

 

Rampa Olarak Bilinen Bu Yol İnişe mi Açık, Yoksa Çıkışa mı Açık?

 

Levhalar Nerede?

 

Ne Çankırı Kent Konseyi, görevini yapıyor, nede Belediye Başkanlığına bağlı Trafik Zabıta görevini yapıyor. Kentin sorunlarını, istek ve önerilerini yerine getirmeyen her kim olursa olsun istenmeyen kişiler olarak kayıtlara geçiyor.

 

Huzursuzluğa Çanak Tutmayın, Levhaları Acilen Yerlerine Sabitleyin

Ters yön diye levhalar konuluyor, sonra birileri gelip her defasında direkten levhayı söküyor. Kim bu levhaları söken veya söktüren geri zekâlılar? Ondan sonra kavga gürültü, olmadı yol senindi, yok benimdi sonuç soluğu karakolda almak.

 

www.haberci18.com  İnternet Medyası olarak diyoruz ki, “Trafik levhaları insanların dilidir”

 

İl Emniyet Müdürlüğü “Trafik İşaret ve Levhalarına Dikkat Edelim” diyerek sürücüleri ve vatandaşları uyarmakta kararlı. Levhalar yerine monte edilince kim yanlış yaparsa cezasına katlanacak.

 

Kaldırımları biraz daha küçültüp caddelerimiz eskisi gibi olmalıdır, problem ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum, saygılar..

 

Şehirle ilgili eleştirileri özgürce yapabilen biri gazeteci olarak trafik işaretleri nedir, neleri ifade eder bende dahil herkes ezberlesin. İnilmeyecek deniliyorsa inilmeyecek, çıkılmayacak deniliyorsa çıkınılmayacak. İstasyon cami’sinin önünden geçen yol (rampa) trafik levha kurallarına göre kullanılsın kardeşim, kurallara uyacağız, uymayanları uyaracağız, lamı cimi yok... Trafik işaret levhalarına zarar verilmesi konusu ile ilgili olarak yetkilileri göreve davet ediyoruz. Zarar veren kişi veya kişileri affetmeyin.

 

Aha size malzeme. Buranın inişine, çıkışına çözüm bulun bakalım da; siz yetkilileri alkışlayalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 5495 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • murat
  5 yıl önce
  Büyük otelin orayıda unutma sevgili admin polisler bile dönüyor, hatta şöförlerin başkanı bile dönüyor. Burayıda düzenlemek lazım mobese kamerasının hemen dibinden bir dönüş verilebilir.
 • vatandaş
  5 yıl önce
  Millet bu sorduğunuz soruların cevabını ancak ceza yeyince bilebilir. Örnek hastane öncesi yol kenbağ mevki hız 70 KM peki hastaneden sonra neden bir hız levhası yok tamam 50 diye biliyoruz ama levha olması lazım. Tek yön sokaklardan ters yolda gelenlerden hele ki önünden gelme diye selektör yapınca yenilen küfürlerin haddi hesabı yok. Büyük araçların yolları kapayıp tahli yoldan ana yola çıkmak için çabalarken birden kör noktadan araç çıkıp kazaya sebebiyet vermesi. Sinyal vermeyen araçların birden yön değiştirmesi önde giden aracın aniden durup kalkarken 4lü yakması. Hangilerini ele alalım. Yaptığınızı taktir ediyorum ama dikkat çekmesini önemle rica ediyorum umarım bir yetkili görür.