TÜBİTAK 2204 Lise Öğrencileri Proje Yarışmalarına İlimizden Rekor Başvuru

Türkiye geneli sıralamada ise 32. sırada yer alan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başvuru sayısı önceki yıllara oranla önemli ölçüde arttı.

TÜBİTAK 2204  Lise Öğrencileri Proje Yarışmalarına İlimizden Rekor Başvuru
22 Şubat 2024 - 12:00 - Güncelleme: 22 Şubat 2024 - 12:04
İlimizden Rekor Başvuru

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren liselerden TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına rekor sayıda başvuru yapıldı.

Ankara bölgesine bağlı olarak TÜBİTAK 2204-A yarışmalarına katılım sağlayan Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, toplamda 212 başvuru ile bölge ikincisi olurken, okul ve öğrenci sayılarının başvuru sayısına oranı göz önüne alındığında ise bölge birincisi oldu. Türkiye geneli sıralamada ise 32. sırada yer alan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başvuru sayısı önceki yıllara oranla önemli ölçüde arttı.

Birçok yenilikçi bilimsel veriyi bünyesinde barındıran proje başvurularının, 204’ü Çankırı TOBB Fen Lisesi, 3’ü Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi, 2’si ise Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapıldı. Ayrıca, Şehit Mehmet Ata MTAL, Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli ÇPAL ve Atkaracalar Halk Eğitim Merkezi ise birer başvuru ile yarışmaya katılım sağladı.

Türkiye geneli okul bazlı sıralamada ise İlimiz TOBB Fen Lisesi 204 başvuru ile Türkiye ikincisi oldu.

Yarışmalara katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilerimizi özverili çalışmaları nedeniyle tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bu haber 1676 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum