TÜGŞAV Çankırı Şubesi Dağ Taş, Bayır Çayır Demeden Yüzlerce Km Yol Kat Ediyor

İlçelerimizde şehit kabirlerini, şehit ailelerini ve yakınlarını ziyaret ettiler.

TÜGŞAV Çankırı Şubesi Dağ Taş, Bayır Çayır Demeden Yüzlerce Km Yol Kat Ediyor
29 Eylül 2020 - 18:19 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 10:04

TÜGŞAV Çankırı Şubesi Dağ Taş, Bayır, Çayır Demeden Şehitlerimiz Ve Aile Yakınlarını Ziyaret Ederek Gönüllerde Taht Kurmaya Devam Ediyor.

TÜGŞAV Çankırı Şubesi 500 km yol kat ederek Bayramören, Atkaracalar, Çerkeş ilçelerini ziyaret etti.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi 26.09.2020 tarihinde Bayramören, Atkaracalar ve Çerkeş ilçelerimize ziyaretler gerçekleştirdi.

İlçelerimizde şehit kabirlerini, şehit ailelerini ve yakınlarını ziyaret ettiler.

Öncelikli olarak şehidimiz Şaban Çim'in Bayramören ilçemiz Koçlu köyünde bulunan kabrini ziyaret edildi. Köyde bulunan şehidimizin babası Ahmet Çim'i de ziyaret edilerek köyden ayrılındı.

Bizlere her fırsatta destek veren ve yardımcı olan Bayramören Belediye Başkanı Sayın Halil Muratoğlu ile de Bayramören ilçemizde buluşarak bir sohbet gerçekleştirildi. İlçe girişine Bayramören’in 7 şehidini temsilen bir pano yapılması konusunda kendisinden destek aldık.
 
Ziyaretimizin ardından Atkaracalar ilçemize uğrayarak il dışında yatmakta olan şehitlerimiz Hakkı Çelik ve Gökhan Kömürcü'yü de ilçemizde andıktan sonra Çerkeş ilçemize doğru yola koyuluk.

Öncelikle Çerkeş şehitliğine uğrayarak burada yatmakta olan ve 1944 yılı depreminde şehit olan 10 şehidimizi ziyaret edildi. Ardından Karga köyü şehidimiz Durali Aköz'ü kabri başında anarak eskimiş olan bayrağımızın değişimini sağladık. Şehidimizin babası Rüstem ve annesi Ayşe Aköz evlerinde ziyaret edildi.

Davet sonrasında yakın mevkide bulunan Dağçukurören köyünde yatmakta olan şehidimiz Cengiz Kurtkayası'nı ziyaret ederek bir diğer durağımız Bayındır köyüne uğradık. Burada da şehidimiz Lütfü Akmeşe'yi ziyaret ederek şehidimizin bayrak değişimini gerçekleştirdik. Sıradaki ziyaretimiz olan Çördük köyü şehidimiz İhsan Doğuçam'ı ziyaret ettik.

Şehidimizin mezarı eski ve bayrak direği yoktu. Bizler ilgililere bildirilmek üzere notlarımızı aldık. Ancak şehidimizi bayraksız bırakıp gitmeye gönlümüz el vermedi. Köylülerimizin de yardımı ile metal bir direğe bayrağımızı dikerek köyümüzden ayrılık. Diğer şehidimiz Durmuş Katırcıoğlu'nu da Örenli köyündeki kabri başında anarak ziyaret edeceğimiz son şehidimiz olan Meydan köyünde Şaban Üke'yi anmak üzere yola koyulduk. Şehidimiz Şaban Üke'yi kabri başında anarak ziyaretlerimizi tamamladık. Bölge ve köylerin engebeli bir alanda olmasına rağmen bizler her şehidimize ulaşmak için zorlukları görmezden geldik.

Ziyaretimiz süresince bizlerden desteğini esirgemeyen Eldivanlı İş adamımız Sayın Tufan Kıdıman bey'e şehit yakınlarımıza, köylülerimize, Belediye başkan ve ekiplerine, muhtarlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

TÜGŞAV Çankırı


 
 


Bu haber 2405 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum