Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi Tarih Yazıyor

TÜGŞAV Çankırı Şubesi Başkanı Mehmet Uçar. "Ailelerimiz gururlu dim dik ayakta." dedi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi Tarih Yazıyor
02 Temmuz 2020 - 09:25 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 13:38

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Çankırı Şubesi Babalar gününde şehit babalarını unutmadı.

Babalar günü münasebetiyle Şehit Faruk Durmuş'un babası Mustafa Durmuş'un babalar günü kutlandı.

Yapılan ziyarette Şehit babası Durmuş'a Türk Bayrağı ve Kur'anı Kerim takdim edildi.

Yapılan ziyarette TÜGŞAV Çankırı Şubesi Başkanı Mehmet Uçar, "Bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin babalarını bu günde ziyaret ederek hem hasbihal ettik hemde Şanlı Türk Bayrağı ve Yüce Kitabımız Kur'anı Kerim'i takdim ettik. Bu uğurda şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

TÜGŞAV Çankırı Şubesi Tarihe Not Düşülecek Başarılı İşler Yapıyor!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak 26 Haziran Cuma günü Ilgaz ilçemizin kayıtlarda mevcut 22 Şehidimizden ilçemizde meftun Şehitlerimize yaptığımız ziyaretlerde 3 Şehidimiz Yaşar Yarıcı, Recep Yıldız ve Hüseyin Yılmaz’ın yapılacak listesinde olan Şehidimiz Raşit Çayır’ın listelerimizde olmadığı unutulduğu yada ihmal edildiğini öğrendik.
 
Ailelerimiz gururlu dim dik ayakta.

Ancak Unutmamak bizim görevimiz. Bu yolda her geçen gün daha fazla gayret ve azimle devam ediyoruz ve edeceğiz. Bayrak direği olmayan yada zamanla yıpranmış Şehit Mezarlarımızı görmek bizleri üzse de Sağ olsunlar İlgili Devlet Büyüklerimizin bize olan destek ve teveccühleri ile kendilerine mevcut durumları arz ettiğimizde en kısa zamanda eksikliklerin giderilmesi adına hemen çalışmalar başlatılıyor. Bizlerde bu sebeple tanışmak ve ikili ilişkiler içinde Hizmetlerimizi daha güzel yerine getirmek için Ziyaretlerimizde Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Jandarma Komutanımız ve İlçe Emniyet Müdür ve Amirlerimizle tanışmaya gayret ediyoruz. Çankırı’mızın Koca Yüreklerinin desteği ile bu ziyaretlerimize devam edeceğiz. Ilgaz, Yapraklı, Kızılırmak, Eldivan, Korgun ilçelerimiz ve Şehir Merkez ve köylerindeki Şehit ziyaretlerimiz tamamladık.

Ankara Cebeci Şehitliğine ki Kıymetlilerimizi yerinde Ziyaret ettik.

Kurşunlu, Bayramören, Atkaracalar, Çerkeş, Şabanözü ve Orta ilçelerimiz de meftun Şehitlerimizi de planlı bir şekilde ziyaretlerimize devam edeceğiz inşallah.

Siz değerli gönül dostlarımızın çevresinde Ziyaret edilmeyen kısmen unutulmuş Şehitlerimizin hatırlanması anılması için listelerimize eklememize yardımcı olmanız amacıyla sizleri Şerefle misafir ederiz.

Belediye arkası Paşabeyoğlu İş hanı 2.Noter yanı Vakfımıza çay içmeye bekliyoruz.

Selam ve Saygılarımızla.


 


Bu haber 4207 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum