Şehitlerimizin İzini Sürmeye Devam Ediyoruz

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak Çankırı ili içerisindeki şehitlerimiz ile olduğu kadar da il dışında yatmakta olan şehitlerimizin de takibini yapıyoruz.

Şehitlerimizin İzini Sürmeye Devam Ediyoruz
06 Ekim 2020 - 20:36

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak bizler şehitlerimizi unutturmamak adına faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu şehitlerimizden birisi de Kızılırmak ilçemiz Karallı köyünde yatmakta olan değerli şehidimiz Mustafa Danışmaz.

TÜGSAV Çankırı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu ziyaretimizde öncelikle şehidimizin babası Celal Danışmaz ve Şehidimizin annesi Şükran Danışmaz'ı ziyaret ettik. Kendilerinin hal ve hatırlarını sorduk.

Taleplerini ilgili kurumlara iletmek üzere not aldık. Ardından şehidimiz Mustafa Danışmaz'ın kabri başına giderek burada dualarımızı okuyarak şehidimizin eskimiş olan bayrağını yenisi ile değiştirdik. Biz TÜGŞAV Çankırı olarak şehitlerimizi unutturmamak adına faaliyetlerimize tüm hızımız ile devam edeceğiz. Vatanı milleti bayrağı uğruna şehadete eren şehitlerimizi unutmamak ve onları hatırlamak biz Çankırılıların en başta görevidir. Şehit anne ve babasının bizlerden ricası olan oğullarının mezarının yenilenmesi talebini İl Özel İdaresine bildirdik. Ayrıca evleri şehit oğullarının mezarına yakın bir noktada burada evlerinin önünde patika bir yol var buraya parke taş yapılması ricasını da ilgili kurumlara bildirdik. Bu ziyaretimizin ardından Kızılırmak Kemallı köyünde bulunan Şehitlerimiz İskender Yıldırım, Cumhur Şimşek ve Ali Bozgedik'i kabirleri başında ziyaret ettik. Ardından şehitlerimizden İskender Yıldırım'ın anne ve babasını köyde ziyaret ederek ziyaretimizi tamamladık.

TÜGŞAV Çankırı 48 Yıl Sonra Şehidimizin Yerini Buldu...

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi olarak Çankırı ili içerisindeki şehitlerimiz ile olduğu kadar da il dışında yatmakta olan şehitlerimizin de takibini yapıyoruz.

Bildiğiniz üzere Çankırı Garnizon Şehitliğinde 11 şehidimiz yatmaktadır. Bu şehitlerimizden birisi de Filit Çetintaş... Şehidimiz Çankırı’da askerlik yaparken 1968 yılında kaza sonucu şehit olmuş ve memleketi Ağrı’ya götürülemediği için Çankırı'ya defnedilmiştir. Çankırı Belediyesinin girişimleri ile şehidimizin Ağrı’daki ailesine ulaşılmış ve 48 yıl sonra ailesi Çankırı’da şehidi ile buluşmuştur. Buna benzer bir durumu da bizler yaşadık.

Vakfımıza ulaşan Bayramören ilçemiz İncekaya köyü nüfusuna kayıtlı olan Jandarma er Bahattin Karanın ailesi 1972 yılında vatani görevini yapmak üzere askere giden ve şehit olduğu kendilerine söylenen kardeşlerinin mezarını bilmediklerini bildirerek bizden yardım istemişlerdir. Çankırı da ki kaynaklarda Bayramören ilçemize defnedildiği bilgisi olan şehidimiz için araştırma yaptık. Elimizde olan mevcut bilgiler ve yaptığımız araştırmalar sonucunda, Şehidimiz Bahattin Kara'nın 1972 yılında Muğla ilinde askerliğini yaparken Ula ilçesi yakınlarında görevli olarak yol kontrolü yaparken trafik kazası geçirmesi sureti ile şehit olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda şehidimizin Muğla Menteşe eski mezarlığında yattığı tespit edilmiştir. Bu sevindirici haberi şehidimizin ailesine ulaştırdık. İnşallah yakın tarihte de şehidimizi ziyaret etmek adına bir ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.

TÜGSAV Çankırı olarak şunu ifade ediyoruz. Çankırı’mızın il dışında yatmakta olan birçok şehidi var ve bu şehitlere ulaşmamız adına birçok aile tarafımıza ulaştı. İnşallah o şehitlerimizi de bulmak adına faaliyetlerimize tüm hızımız ile devam edeceğiz.


Kemallı köyü şehidimiz İskender Yıldırım'ın anne ve babası


Karallı köyü şehidimiz Mustafa Danışmaz'ın anne ve babası Celal ve Şükran Danışmaz


 
 


Bu haber 1751 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum