TÜGVA Çankırı Teşkilatı Amerika'nın Veto Kararına Tepki Gösterdi

Türkiye Gençlik Vakfı Çankırı Teşkilatı Amerika’nın Veto Kararı’na yönelik basın açıklaması düzenledi.

TÜGVA Çankırı Teşkilatı Amerika'nın Veto Kararına Tepki Gösterdi
12 Aralık 2023 - 20:52 - Güncelleme: 12 Aralık 2023 - 20:55
Türkiye Gençlik Vakfı Çankırı Teşkilatı Amerika’nın Veto Kararı’na yönelik basın açıklaması düzenledi.

11 Aralık Pazartesi yatsı namazından sonra 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasında TÜGVA Çankırı İl Başkanı Batuhan Dinlemez, TÜGVA Teşkilatı adında Amerika’nın veto kararına olan tepkisini dile getirdi.

Ahmet Yesevi Cami önünde, TÜGVA Çankırı Teşkilatının ve STK il temsilcilerinin katılım sağladığı basın açıklamasında İsrail’in soykırım saldırıları sonucu bir çok masumun öldüğünü vurgulayan Dinlemez, “Gazze’de terör devleti İsrail tarafından yapılan soykırım insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmekte, bütün dünya bu soykırıma şahit olmaktadır. Son 68 günde İsrail tarafından 18 bin masum insan katledilmiştir. 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere binlerce masum, ibadethanelerin, okulların, hastanelerin bombalanması sonucu şehit edilmiştir. Bu rakamlar bir matematik hesaplaması değil, katledilen masum insanlardır.

Savaş hukukunun, evrensel insan haklarının alt üst edildiği bu saldırılar, şüphesiz bir soykırımdır. Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur. Her ne kadar çok geç kalsa da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir.” dedi.

Amerika’nın ateşkes kararını veto etmesine karşı tepkilerini dile getiren ve Amerika’nın barış ve insan hakları konusunda samimi olmadığını belirten İl Başkanı Dinlemez, “Ne yazık ki yapılan oylamada bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken ABD’nin veto etmesi sebebiyle karar alınamamış, reddedilmiştir.

ABD 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir.Böylece Amerika tarihine de İsrail barbarlığına ortak olmak bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu red kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz. Bu kararla dünyanın da 5’ten büyük olduğu açıkça görülmüştür.Artık Amerika, insanlığın gözünde özgürlük ve insan hakları ülkesi değil barbarlık, zulüm, ırkçılık ve katliam ülkesi olarak tanımlanacaktır.” ifadelerinde bulundu.

Daima Gazzeli masumların yanında olacaklarını vurgulayan Dinlemez, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yeniden reforme edilmeli, bütün dünya milletlerinin karşısına alan Amerika bu katliama ortak olmanın bedelini ödemelidir. Daha iyi, daha adil bir dünya için bu red kararını kınıyor, bütün dünya halklarını Amerika’ya karşı harekete geçmeye davet ediyoruz.

Dünya Amerika’ya hükmeden Siyonist zalimlerden elbette daha büyüktür.

Müslümanlar muzaffer olacak, onurlu ve izzetli Gazze halkının dik duruşu, katil İsrail’in sonunu getirecektir. İşgal edilen Filistin topraklarındaki bu zulmün hesabı insanlık vicdanıyla birlikte hukuk önünde elbette sorulacaktır. Gazze kasapları uluslararası mahkemelerde eylemlerinin hesabını verecektir. Son nefesimize kadar Gazzeli masum sivillerin yanında olacak, suçlular cezalandırılana kadar her platformda girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Bir kez daha haykırıyoruz; “Dünya 5’ten büyüktür.’’ sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Bu haber 3020 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum