Motorlu Bisiklet (Moped) Ve Elektrikli Bisiklet Kullanan Vatandaşlara Önemle Duyurulur

Tüm elektrikli bisikletlerin, motorlu bisikletlerin (moped) ise tamamının trafiğe çıkabilmesi için Noterlikler den tescil ettirilerek plaka takmak suretiyle ve yeterli sürücü belgesi ile trafiğe çıkabileceği belirtilmektedir.

Motorlu Bisiklet (Moped) Ve Elektrikli Bisiklet Kullanan Vatandaşlara Önemle Duyurulur
22 Ocak 2021 - 18:29
Motorlu Bisiklet (Moped) Ve Elektrikli Bisiklet Kullanan Vatandaşlar Dikkat

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimizde huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan trafik uygulamalarına devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğümüz trafik ekipleri tarafından yapılan kontroller neticesinde; motorlu bisiklet (moped) ve elektrikli bisiklet kullanan bazı vatandaşlarımızın, bu araçları “tescil kayıtsız, plakasız ve sürücü belgesiz olarak trafiğe çıkarabilecekleri” şeklinde yanlış bilgiye sahip olduklarının anlaşılması üzerine bir açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

Karayolları Trafik Kanununa göre; aracı üreten fabrika tarafından düzenlenen uygunluk belgesinde belirtilen motor gücü 0,25 kilovatı geçen tüm elektrikli bisikletlerin, motorlu bisikletlerin (moped) ise tamamının trafiğe çıkabilmesi için Noterliklerden tescil ettirilerek plaka takmak suretiyle ve yeterli sürücü belgesi ile trafiğe çıkabileceği belirtilmektedir.

Bu şekildeki araçları trafikte kullanan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için araçlarını tescil ettirmeleri ve yeterli sürücü belgesi ile kullanmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Bu haber 6469 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum