Çankırı'da Koronavirüs Aşısı Uygulanmaya Başladı

Çin'den getirilen Covid-19 aşısı tüm ülkede olduğu gibi Çankırı'da da sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Çankırı'da Koronavirüs Aşısı Uygulanmaya Başladı
17 Ocak 2021 - 11:51
Sağlık Çalışanları Aşılanıyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, “COVID-19 pandemi ile mücadele kapsamında 14.01.2021 tarihinde Çankırı’da korona virüs aşısı uygulanmaya başlandığını duyurdu.

Çin'den getirilen Covid-19 aşısı tüm ülkede olduğu gibi Çankırı'da da sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığının Çin'den getirttiği korona virüs (Covid-19) aşısı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarındaki testleri başarıyla geçerek acil kullanım onayı aldı. Bilim Kurulu tarafından belirlenen öncelik sıralamasına göre aşılar ülke genelinde sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı'ya da 3 bin 560 doz aşı gönderildi. İlk doz aşılar Çankırı Devlet Hastanesi Yoğun Bakım ünitesinde çalışan sağlık personellerine uygulandı.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Korona virüs pandemisi ile mücadele kapsamında Covid-19 aşılamasına başlanmıştır. İlimizde ilk aşı uygulaması Yoğun Bakımda Hemşiresi Hatice Şahin ve Acil Servis görevli Hemşiresi Dudu Karacameydan'a yapılmıştır. Bakanlığımız tarafından öncelikli grup olarak belirlenen sağlık personeli aşılaması il merkezi ve ilçelerimizde devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Bu vesile ile güzel ve sağlıklı günler görebilmek adına tüm vatandaşlarımıza aşı olmalarını öneriyoruz.

Aşı uygulanan Hatice Şahin, çok zor ve sıkıntılı günler geçirdiklerini belirterek, "Ailemizden, çocuklarımızdan, sevdiklerimizden ayrı kaldık. İnşallah bu zor günler geride kalır. Bu bizim için bir milat olur bugün. Özlediğimiz günlere, sevdiklerimize tekrar kavuşuruz eskisi gibi inşallah" dedi.


Bu haber 5177 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum