Çankırılı Öğrencimiz Mert Yılmaz Türkiye Şampiyonu Oldu

75 kiloda yarışan öğrencimiz Mert Yılmaz koparmada 80, silkmede 95 toplamda ise 175 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Çankırılı Öğrencimiz Mert Yılmaz Türkiye Şampiyonu Oldu
12 Ocak 2020 - 08:47

Türkiye Şampiyonu
 
Üç gün süren şampiyona 30 ilden 361 sporcunun katılımı ve 52 hakemin yönetimiyle tamamlandı. Okullar arası Türkiye Yıldızlar Halter Şampiyonasının sıkletlerinde derece elde eden sporculara madalyaları verildi.
 
Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu şampiyonaya katılan sporcuları Aydın’da ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, ilerleyen zamanda yine misafir etmeyi beklediklerini kaydetti.
 
Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ise Didim’de artık salonlarda bir çok etkinliğin yapıldığını kaydederek “Sizler Türkiye’nin bir çok yerinden geldiniz. İyi ki geldiniz. Burada bir deneyim elde ettiniz. Size tavsiyem; Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “zeki, çevik ve ahlaklı olsun” bunları kendisine düstur edinin. Bundan sonraki hayatınızda da başarılar diliyorum.”dedi.
 
Konuşmaların ardından sıkletlerinde dereceye giren sporculara ilçe protokolünce ödülleri verildi.
 
Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu Öğrencilerimizden Mert Yılmaz’ın Büyük Başarısı
 
Aydın ili Didim ilçesinde devam eden “Okullar Arası Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası” finallerinde ilimizi Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu’nda eğitim hayatına devam eden Mert Yılmaz temsil etti.
 
75 kiloda yarışan öğrencimiz Mert Yılmaz koparmada 80, silkmede 95 toplamda ise 175 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmuştur.
 
Öğrencimizin yetiştirilmesinde büyük emek ortaya koyan yöneticilerimize, öğretmenlerimize, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ömer Öz’e ve öğrencimizin ailesine teşekkür eder, sporcumuzun başarılarının daim olmasını dileriz.


 

Bu haber 3728 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum