Son Dakika: Örgüt Lideri Olduğu İddia Edilen Şahıs R.A. Tutuklandı

Ev, iş, mandıra adreslerinde yapılan operasyonla gözaltına alınan; örgüt lideri olduğu iddia edilen, emniyetteki işlemlerinin ardından hakim karşısına çıkartılan R.A., 29.06.2020 Pazartesi günü gece geç saatlerde tutuklandı, soruşturma devam ediyor.”

Son Dakika: Örgüt Lideri Olduğu İddia Edilen Şahıs R.A. Tutuklandı
30 Haziran 2020 - 10:07 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 - 10:20

Çankırı Emniyeti İle, Jandarması İle, Adalet Sarayı İle Dimdik Ayakta!

Hayvancılık, Gayrimenkul, Araç Dolandırıcılık gibi olaylarıyla ilgili olarak gözaltına alınan 21 kişinin gözaltıları devam ederken; bir taraftan da emniyette işlemleri tamamlananlar hakim karşısına çıkartılıyor.

Örgüt lideri olduğu iddia edilen R.A.,da tutuklanalar arasında yerini aldı. Güvenlik güçlerimiz tarafınfan Cezaevine teslim edildi.

Bu güne kadar tutuklananların sayısı 8’e ulaştı.

Tutuklananlar: R.A., F.K., C.A., E.Ö., O.Ç., E.Ç., F.Ş., Y.A.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre; “Geçtiğimiz haftalarda Çankırı Merkezli Suç Örgütüne yapılan Operasyon da gözaltına alınan, “Emlakçılık, galericilik, hayvancılık yapıyoruz görünümünde özellikle acil paraya ihtiyacı olan vatandaşları örgütlü olarak ağlarına düşürerek, yaptıkları hayvancılık, gayrimenkul, araç dolandırıcılık olaylarında az miktarda peşinat veren, geri kalan para için üzerinde hiçbir mal varlığı olmayan örgüt üyeleri adına senet düzenleyen, senetleri günü geldiğinde ödemeyen, karşılıksız senet veren, yine zor durumda kalarak nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlarımıza nakit para yerine değerinden çok yüksek meblağ karşılığında vadeli araç satan, karşılığında senet alan, mağdurlardan ilk aldığı senetlerin ödemesi için günü gelmeden tehdit eden, senetleri ödeyemeyen mağdurları başta kendisi ve ailesini ölüm olmak üzere her türlü tehdit ve hakarette bulunarak örgütlü olarak dolandırıcılık yapan, mağdurlardan senet borçlarına senetle tekrar tekrar borçlandıran, kendilerinden aldığı senetleri ödemeleri için mağdurlara dolandırıcılık yaptıran, insanlara yüksek faizle ödünç para veren örgüte karşı şüphelilerin ev, iş, mandıra adreslerinde yapılan operasyonla gözaltına alınan; örgüt lideri olduğu iddia edilen, emniyetteki işlemlerinin ardından hakim karşısına çıkartılan R.A., 29.06.2020 Pazartesi günü gece geç saatlerde tutuklandı, Cezaevine götürüldü. Soruşturma devam ediyor.”

Bu Şehri Seviyoruz, Herşey Çankırı İçin

Tahkikatlar devam etmekle birlikte, gözaltı ve tutuklamaların devamının olabileceği bilgileri de paylaşılmaya devam ediyor.

Bugüne kadar bu örgüt tarafından hayvan, ev, araba ve para gibi mal varlıkları dolandırılan ancak korkularından adli makamlara başvurmayan vatandaşlarımızın haklarını aramaları, mağduriyetlerinin giderilmesi için Çankırı Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. İfadelerini tekrarlayan yetkililer konu ile alakalı olarak çok mağdurun olduğu bilgilerini de paylaştı.
 

Bu haber 16235 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Yusuf e
  6 ay önce
  Savcı eğer örgüt dediyse sıkıntılı haaa. Şebeke çete hadi ayrı bir dava ama örgüt lafını taktımı çok sağlam avukat gerekir. Ben Çankırı bebesinin bunu yapacağını sanmıyorum tabi şu da ayrı konu suçsuzlar da paket oluyor, nokta dahi bağlantı varsa.
 • gurbetci
  6 ay önce
  Adamlar örgüt gibi iş yapıyor ağlarına almışlar Çankırı'yı örgüt daha iyi bir kavram olamazdı. Çankırı bebesi dediğin vatandaşlar yaptı bunu isimlerini gayet iyi bilir herkes.
 • emre
  6 ay önce
  Bunların neyine Avukat lazım acaba? Şehit ailesini dolandırdıkları için mi? Gariban okur yazarlığı olmayanları kandırdıkları için mi? Bunlara delikanlı, namuslu biri avukatlık etmez kusura bakmayın.
 • esnaf
  6 ay önce
  Helal olsun devletimize Allah başımızdan eksik etmesin garibanların canını yakarsan ensenden tutarlar böyle.
 • Vatandaş
  6 ay önce
  Adalet Mülkün Temelidir diyerek mağdura ve mazluma yunus, kanunsuzlara ve fetöcü vatan hainlerine yavuz olan çok kıymetli Cumhuriyet Başsavcımıza, Savcılarımıza, Hakimlerimize, İl Emniyet Müdürümüz ve tüm çalışanlarına, İl Jandarma Alay Komutanımız ve tüm Mehmetçiklerine görevlerinde başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah hepsini korusun. İnşallah.