Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Başkan Esen, Milli Futbolcu Demiral'ı Tuz Festivaline Davet Etti

Milli futbolcumuz Merih Demiral'ı 3. Uluslararası Çankırı Tuz Festivali kapsamında düzenlenecek Tuz Müsabakalarında ilk vuruşu yapmak üzere Çankırı'ya davet eden Belediyesi Başkanı İsmail Hakkı Esen’in daveti ulusal medya kanallarında da ses getirdi.

Başkan Esen, Milli Futbolcu Demiral'ı Tuz Festivaline Davet Etti
08 Temmuz 2024 - 11:00 - Güncelleme: 08 Temmuz 2024 - 11:06
Çankırı’da Sokağa Asılan Merih Demiral Pankartı Gündem Oldu

Çankırı’da "bozkurt" işareti yaptığı için hakkında UEFA tarafından soruşturma başlatılan Merih Demiral’e destek olmak için sokağa fotoğrafı asılarak "Çankırı Seninle" yazısı yazıldı. Sokağa asılan pankart gündem oldu.
Geçtiğimiz günlerde Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ise  "bozkurt" işareti yaptığı için hakkında UEFA tarafından soruşturma başlatılan Merih Demiral’ı santra vuruşu yapmak için 3. Uluslararası Tuz Festivalinin santra vuruşunu yapmaya davet etmişti.

Başkan Esen, Milli Futbolcu Demiral’ı Tuz Festivaline Davet Etti

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Milli Futbolcu Merih Demiral’ı Tuz Festivaline davet etti.

Türkiye’nin EURO 2024 son 16 turunda Avusturya ile oynadığı mücadelede galibiyet sevinci esnasında bozkurt selamı yapan milli futbolcu Merih Demiral için UEFA tarafından başlatılan soruşturmaya birçok kişi tepki gösterdi.

A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Son 16 Turu’nda Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale çıktığı maçta iki golü de atan Merih Demiral gol sevinci sırasında yaptığı ‘Bozkurt işareti’ sebebiyle disipline sevk edilmişti. Yaşanan durum sonrasında 7’den 70’e bir çok kişi Demiral’a destek çıktı.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’de milli futbolcu Demiral’ı ilk santrayı yapması için tuz festivaline davet etti. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Esen, “Yeşil sahaların Bozkurt yürekli yiğidi, seni Ağustos ayında düzenleyeceğimiz 3. Uluslararası Tuz Festivalindeki Tuz Futbolunda ilk santra vuruşunu yapmaya tuzlu sahamıza davet ediyorum. Seni Bozkurt’larla karşılamaya tüm hemşehrilerim hazırdır.

Başkan Esen, Milyonlar Önünde Merih Demiral’e Davetini Yineledi

Milli futbolcumuz Merih Demiral'ı 3. Uluslararası Çankırı Tuz Festivali kapsamında düzenlenecek Tuz Müsabakalarında ilk vuruşu yapmak üzere Çankırı'ya davet eden Belediyesi Başkanı İsmail Hakkı Esen’in daveti ulusal medya kanallarında da ses getirdi. Başkan Esen, yerel ve ulusal yazılı medyanın yanı sıra Bengütürk TV’de Hafta Sonu programında Leyla Çelik’in canlı yayın konuğu oldu.

Programa telefonla bağlanan Başkan Esen, kişisel hesabından “Yeşil sahaların Bozkurt yürekli yiğidi” olarak lanse ettiği Merih Demiral’e davetini milyonlar önünde yineledi. Esen, “UEFA’nın verdiği karar hepimizi, özellikle de tüm Bozkurt yürekleri çok üzdü. Verilen iki maç cezayı bizler de kızgınlıkla karşıladık.

Bugün Doğu Türkistan’da, Filistin’deki soykırıma sessiz kalan Avrupa ve Dünya, Türklüğün sembolü bozkurt işareti ile bu maneviyatı taşıyan milli futbolcumuza verdiği cezadan dolayı tepkiliyiz. Biz de Merih Bey’i, bu yüzden 16-17-18 Ağustos’ta esnaflarımızın da desteği ile bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Tuz Festivalimizin açılışına davet ediyoruz. İlk başlama vuruşunu onunla yapmak istiyoruz. O yüzden böyle bir çağrıda bulunduk.” dedi.

Sunucu Leyla Çelik’in sorusu üzerine TUZFEST hakkında bilgi de veren Esen,  2022’de ilk festivali gerçekleştirdiklerini söyleyerek Yer Altı Tuz Şehri’nde Dünya’nın en kaliteli tuzuna sahip olduklarını belirtti. Festival süresince bir milyon ziyaretçiye ulaştıklarını söyleyen Esen, “Turistik Tuz Ekspresi düzenledik, hafta sonları. Ağustos’taki festivalimizde de 13 farklı alanda etkinliklerimiz ve konserlerimiz olacak. Tuz Futbolu ile start vereceğiz. O yüzden Merih Demiral’i buraya davet ettik. Biz ne zaman tek yürek olsak dışarıdan mutlaka müdahale oluyor. Bu duyguları bizlere yaşattılar, kendilerine teşekkür ediyorum. Biz de Çankırılı Bozkurtlar olarak ilk vuruşu onunla yapmak istedik. Tüm Türkiye’yi, dünyayı buradan festivalimize davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu haber 1932 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum