Çankırı Beyaza Büründü, Allah Bereketini Artırsın (Özel Haber)

Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çankırı Beyaza Büründü, Allah Bereketini Artırsın (Özel Haber)
17 Ocak 2021 - 15:08 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 16:51
Bu yıl geciken yağışlarla birlikte kuraklık tehlikesi ortaya çıkarken, beklenen kar yağışı Cumartesi akşamı geldi.

Çankırı'da da akşam saatlerinde başlayan kar kenti beyaza bürüdü.

Geçtiğimiz hafta Çankırı kent merkezinde yağmur yağışı etkili olurken, 16 Ocak 2021 Cumartesi günü akşam yağmaya başlayan kar sevindirdi. Uzun süredir beklenen kar, sabah saatlerinde kent merkezinde etkisini yitirdi.

Çankırı Belediyesi, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri, yol kontrollerini sürdürüyor.

Çankırı Belediyesi ekipleri, kar yağışıyla birlikte, kırsal mahallere ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda karla mücadele ekipleriyle çalışma başlattı. 

Çankırı şehir merkezi ve D-100 Karayolunda gece başlayan kar yağışı nedeniyle Çankırı Belediyesi (şehir içerisinde), Karayolları 158.ci Çankırı Şube Şefliği ekipleri ise Çankırı-Ankara, Çankırı-Ilgaz il ve ilçe sınırları Devlet Karayolları istikametleri arasında kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kapalı köy yolu bulunmayan Çankırı'da, yağışın etkisini artırdığı güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışması yapılıyor.

-Yağan Karın Keyfini Kar topu Oynayarak, Çıkardılar-

Çankırı’da uzun süredir beklenen kar yağışının başlamasıyla birlikte sosyal medyada kar paylaşımları arttı. Kar manzaralarını paylaşan kullanıcılar, aynı zamanda düşüncelerini de dile getiriyor.

Çankırı’da kar kalınlığı 10 santime ulaşırken, eşsiz manzaralar ortaya çıktı. Yağan karla beyaza bürünen Çankırı Cadde ve sokaklarında çocuklar, kısıtlamaya rağmen sokağa çıkarak, kar topu oynadı, kardan adam yaptılar.

Buzlanma Ve Don Olayları Bekleniyor!

Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Allah Bereket Versin, Felaketler Göstermesin

Suyun döngüsü doğanın kanunu var. Nasılsa yağar demekle yağmıyor. Yağıyor ama başka ülkelere, yağıyor bazen de felaket olarak. O yüzden bence ülkede tüm Müslümanlar dua etmeli. Allah’ım ülkemizde bereketli yağmur ve karları yağdır. Barajlar dolsun, tarım alanları suya doysun. İnşallah. Amin.
Bu haber 2633 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum