Çankırı'da Bozkurt Yürekliler Ülkü Dolu Bir Gece Yaşadı

Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım, "Ülkü Ocakları dünyanın en büyük gençlik teşkilatıdır. Bugün Çankırı’da bu salonu dolduran ülküdaşlarım da Ülkü Ocaklarının dünyanın en büyük gençlik teşkilatı olduğunu bir kere daha göstermiştir." dedi.

Çankırı'da Bozkurt Yürekliler Ülkü Dolu Bir Gece Yaşadı
29 Aralık 2021 - 19:57 - Güncelleme: 29 Aralık 2021 - 20:50
Atilla Yılmaz Ve Ali Kınık Coşturdu

Genel Başkan Yıldırım Çankırı’dan Seslendi

Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığı tarafından “Adım Adım 2023; Türk Gençliğine Sesleniş” temalı konser organizasyonu düzenlendi. Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunu dolduran ülkücüler hareketin sevilen sanatçıları Atilla Yılmaz ve Ali Kınık’ın şarkıları ile coştular.

(Organizasyonda konser vereceği ilan edilen sanatçı İlyas Öztürk ise bir süredir tedavi gören babasının hayatını kaybetmesi nedeniyle son anda konserini iptal etti.)

Konsere Ülkü Ocaklar Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın, MHP MDK Üyesi Ahmet Korhan Mastı, MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı Mahmut Doğar, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı, Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı M. Alperen Şahin, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Yüksel Demirbaş, Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı İl Başkanı Erol Selci, Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanı Haluk Yakar, İl genel meclisi üyeleri, Belediye meclis üyeleri, STK başkan ve temsilcileri, Ocak teşkilatları ile çok sayıda davetli katıldı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım'ın teşrifleriyle Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen, "Adım Adım 2023 Türk Gençliğine Sesleniş" temalı konser programına Genel Merkez sanatçıları Atilla Yılmaz ve Ali Kınık Çankırılar ile birlikte oldular.

Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunmasının ardından önce Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı Mustafa Alperen Şahin ve ardından Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım birer konuşma yaptıktan sonra ilk olarak Atilla Yılmaz sahne alarak konserini verdi. Daha sonra hediye çekilişi yapıldı. Programın son bölümünde Ozan Ali Kınık sahne alarak bir birinden güzel çoğu kendisine ait parçaları seslendirerek ülkücü gençliği ve yoğun katılımın olduğu salonu coşturdu.

“Adım Adım 2023 Türk Gençliğine Sesleniş” Temalı Konserde Yer Gök İnledi. "Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türkün Bayrağına" Şarkısının hep birlikte söylenmesiyle salon adeta yıkıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı Mustafa Alperen Şahin Türk gençliğine seslendi. Alparslan Türkeş’in “Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.” sözünü alıntılayan Şahin Türk gençliğinin bayrağı kirletmediğini, lekelemediğini ve yere düşürmediğini ifade etti. 2023 lider ülke Türkiye hedeflerine koşar adım gitmek için dik duruşlarından taviz vermeyeceklerini sözlerine ekleyen Şahin, Çankırı’nın ihanete asla geçit vermeyeceğini belirtti.

Şahin, SMA Tip 1 Hastası Ömer Alp’i de unutmadı ve kampanyasının devam ettiğini belirterek Çankırı’nın evladına sahip çıkması için destek talebinde bulundu.

Mustafa Alperen Şahin’in ardından kürsüye gelen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım önemli mesajlar verdi.

Konuşmasının başında yapılan organizasyona yönelik beğenisini dile getiren Genel Başkan Yıldırım, Çankırı İl yöneticilerine teşekkür etti.

Ahmet Yiğit Yıldırım’ın Adım Adım 2023; Türk Gençliği’ne Sesleniş Programı konuşmasından öne çıkan ifadeleri ise şu şekilde:

Ülkü Ocakları Dünyanın En Büyük Gençlik Teşkilatıdır!

“Türk Dünyası ve Türk Gençliği’nin en muazzam en büyük çalışmalarından bir tanesi olan Ülkü Ocaklarımız Türk Gençliği’ni her yerde en kalabalık bir coşkuyla ve çalışmalarıyla karşılamaya devam etmektedir. Ülkü Ocakları dünyanın en büyük gençlik teşkilatıdır. Bugün Çankırı’da bu salonu dolduran ülküdaşlarım da Ülkü Ocaklarının dünyanın en büyük gençlik teşkilatı olduğunu bir kere daha göstermiştir. Ülkü Ocakları gençliğin en donanımlı şekilde yetiştirilmesi, vatanını, milletini, devletini, bayrağını, dini değerlerini öğrenerek imanlı ve ahlaklı bir şekilde yetiştirilmesini sağlayan bir kuruluştur. Bu anlamda 50 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Ülkü Ocakları birçok şehit vermiş, gazilerimiz olmuştur ama hiçbir zaman devletinin milletinin çizgisinden çıkmadan hizmet etme gayreti içerisinde bulunmuştur. Bugün Türk Gençliği’ni 21. Yüzyıla hazırlamak, onları dijital dönüşümle, yapay zeka, robotik kodlama gibi birçok alanda hazırlayabilmek için faaliyetlerimizi ve çalışmalarımızı her yerde devam ettirmekteyiz.

Cumhur İttifakı Ülkücü Türk Gençliğinin Önünü Açtı

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde kurulan Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk gençliğine de birçok imkânlar oluşturmuştur. Daha önceki yıllarda sırf Ülkücü ve Milliyetçi olduğu için, devletini sevdiği için, birçok kadrodan elenen arkadaşlarımız bugün görevlerine gelmekte ve devletimizin stratejik kurumlarında milletimize hizmet etmeye çalışmaktadır. Bugün ülkücüler çok şükür ki Türkiye’nin en önemli stratejik makamlarında devletine hizmet etmek için mücadele etmektedir. Öğretmen, doktor, mühendis, sporcu, sanatçı her alanda ülküdaşlarımızın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Ülkücüler buralara hakim, buralarda artık biz de varız diyorlar.

Peki değişen ne oldu diye baktığımızda çok şükür ki yıllardır özlemini sürdürdüğümüz ve bağrımıza bir hançer gibi saplanan soydaşlarımıza yapılan zulüm Karabağ’da bir zaferle sonuçlandırıldı. Hamdolsun ki bugün Karabağ’ı zaferle kutluyoruz. İnşallah 2023’te de Musul ve Kerkük’ün zaferini kutluyor olacağız.

Hayalini kurmuş olduğumuz bütün özlemleri bir bir gerçekleştirmeye başladık. Terörle mücadele konusunda milletimize söz vermiştik. Hamdolsun ki bugün cumhuriyet tarihimizin terörle mücadelede en etkin sürecini yaşıyoruz. Çok şükür ki karakollarımız basılmıyor, şehit haberi almıyoruz, canlı bombalar patlamıyor, sokak eylemleri meydana gelmiyor. Irak’ta Suriye’de bile örgüt kafasını kaldıramayacak hale geldi. Güvenlik güçlerimiz, askerimiz, polisimiz nerede bir terörist varsa onları imha ediyor. Ülküdaşlarımız buralarda görev alarak gündüz oturmadan, gece uyumadan devletlerine hizmet etme gayreti içerisinde bulunuyorlar.

Hamdolsun ki Ayasofya’yı açtık. Kapalı Maraş’ı açtık. Kıbrıs’taki istikrarımızı devam ettiriyoruz. 100 yıl sonra Libya’da Türk Sancağı’nı dalgalandırıyoruz. 

Ülkücü Milliyetçi Hareketin Türk bürokrasisinde etkin olması Türkiye’ye çok kısa zamanda önemli başarılar elde ettirdi.

Bugün yerli otomobilimizi yapıyoruz. Yerli yazılımlarımız, yerli silah teknolojimiz ile dünyaya meydan okuyoruz. Buralarda çalışan ülküdaşlarımız, ülkücü mühendislerimiz çok ciddi anlamda büyük mücadeleler veriyor. Hamdolsun ki bunların hepsinin başarıya ulaştığını görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.

Ülkü Ocakları’nın Terörist İlan Edilmesi Ne Kadar Başarılı Bir Yolda Olduğumuzu Göstermektedir

Bütün bu kazanımlarımızı ortadan kaldırmak isteyen Türk düşmanları her şeyden önce Ülkü Ocakları’nı hedef edindiler. Bugün Avrupa’da başlayan; Almanya’da, Fransa’da, Hollanda’da, Avusturya’da ve daha sonrasında Amerika’da devam eden Ülkü Ocakları’nı bir terör örgütü ilan etme çabası bizim ne kadar başarılı bir yolda olduğumuzu göstermektedir.

Ülkü Ocakları Türk milletinin direnç noktasıdır. Bunu Avrupalı ülkeler anlamış durumdadır. Ülkü Ocakları’nı yıkmadan Türkiye’yi bölemeyeceklerini, parçalayamayacaklarını en iyi bu devletler anlamıştır. Allah’ın izni ile son ülkücü ayakta kaldığı müddetçe de ne bayrağımızı indiririz ne de ezanımızı dindiririz.

Türk Milleti Ekonomik Saldırılar ile Hedef Alınıyor

Bugün sadece Ülkü Ocakları hedefte değil, hedefte Türk milleti vardır. Ekonomik saldırılarla beraber bu kazanımlarımızı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Bu saldırıların altında Türkiye Cumhuriyeti’nin milli bir duruş sergilemesi olduğunu biz çok yakından anlayabiliyoruz.

Bize diyorlar ki:

Karabağ’dan çekileceksiniz. Libya’dan çekileceksiniz. Doğu Akdeniz’de hak iddia etmeyeceksiniz. FETÖ ile PKK ile mücadele etmeyeceksiniz. Osman Kavala’yı Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacaksınız.

Fakat biz kendi yağımızda kavrulmayı biliriz! Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize saldırılmasına asla müsaade etmeyiz. Gerekiyorsa Ocakta öğrendiğimiz gibi bir tabak menemeni bir parça ekmeği on kişi bölüşürüz ama devletimize ve şehitlerimize laf getirmeyiz. Eğer dolar düşecek diye biz Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakırsak ahrette şehitlerimizin yüzüne, bu dünyada da şehit ailelerimizin yüzüne bakamayız.

Yüzlerce, binlerce çocuk babasız kaldı, evsiz kaldı, annesiz kaldı ama biz bugün Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak mücadelemizi devam ettiriyoruz. Hamdolsun ki bu duruşumuzdan taviz vermeden bugün ekonomimizi düzeltme yoluna gidiyoruz.

Eğer kendi doğalgazımızı ve petrolümüzü çıkartırsak inşallah Türkiye’nin refah seviyesini 3-4 katına çıkaracağız. Bugün İHA ve SİHA teknolojisinde dünyaya meydan okuyoruz. Kendi otomobilimizle, silah teknolojilerimizle, yerli yazılımlarımızla Türkiye’yi dünyada lider ülke seviyesine getireceğiz.

21. Yüzyıl Türk Asrı Olacaktır!

Rahmetli Seyyid Ahmet Arvasi şöyle diyor: “Eğer teknolojik üstünlüğü ele geçiremezsek yeteri kadar iyi ve dürüst olmamızın bir anlamı kalmaz.” Çok şükür ki bugün Ülkücü Türk Milliyetçilerinin bulunmuş olduğu yerlerdeki çalışmalarımızla teknolojik üstünlüğü ele geçirmek üzereyiz. Üniversitelerde artık örgüt konuşulmuyor. Üniversitelerdeki ülküdaşlarımızın başarıları konuşuluyor. Biz kazanımlarımızı elde etmeden inşallah 2023 lider ülke Türkiye’sini hayata geçireceğiz.  Şuna inanıyoruz ki bununla beraber Ülkücü Türk Gençliği 21. Yüzyıla mührünü vuracaktır ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi 21. Yüzyıl Türk Asrı olacaktır!

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız ve bin yıldır bu coğrafyada nasıl yaşıyorsak sonsuza kadar barış ve huzur içerisinde yaşamaya devam edeceğiz.

Konuşmanın ardından İl Başkanı M. Alperen Şahin tarafından Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım’a portresinden oluşan ebru çalışması tablosu hediye edildi.

Programda yapılan çekiliş ile destek verenler tarafından hediye edilen ürünler kazanan talihlilere anında teslim edildi.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak görüşlerini aldığımız Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanı Mustafa Alperen Şahin, “Bugün aramızda olan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım başta olmak üzere bu unutulmaz akşama katkı sağlayan herkese, bu anlamlı gecede bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize gönülden teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 2560 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum