Polis Ekiplerinden Vatandaşlara Seyyar Satıcı Ve Dilenci Uyarısı

Çankırı’da polis ekipleri, vatandaşları seyyar satıcı, dilenci oldukları yönündeki bahanelerle evlerine girmek isteyen şahıslara karşı uyardı.

Polis Ekiplerinden Vatandaşlara Seyyar Satıcı Ve Dilenci Uyarısı
19 Ağustos 2022 - 07:35 - Güncelleme: 19 Ağustos 2022 - 07:40
Çankırı Polisin'den Uyarı!!!!

Çankırı’da polis ekipleri, vatandaşları seyyar satıcı, dilenci oldukları yönündeki bahanelerle evlerine girmek isteyen şahıslara karşı uyardı.

Çankırı Polisi Her Konuda Herkesi Bilgilendiriyor

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Toplum Destekli Polislik, toplum-polis ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini, kişilerin can ve mal emniyetini korumasını, halkın sorumluluk hissinin artırılmasını ve polislik hizmetlerinde çağdaş uygulamaların yaşama geçirilmesini hedeflemektedir.

Bu amaç doğrultusunda evden hırsızlık, işyerinden hırsızlık ve otodan hırsızlık olaylarına karşı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz personelince ilimiz Yeni Mahalle bölgesinde bulunan haneler ziyaret edilmiş, apartman sakinlerinin apartmanlara giren/çıkan yabancılara karşı duyarlı olmaları, seyyar satıcı, dilenci gibi bahanelerle zili çalıp makul olmayan sebeplerle evlerine girmek isteyenleri içeri almamaları, olası bir hırsızlık olayı ile karşılaştıklarında 112 Acil Çağrı Merkezini aramalarına yönelik bilgilendirme çalışmaları yapılmış, hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken önlemler ile ilgili açıklayıcı broşürlerin dağıtımı sağlanmıştır.

Polis Ekipleri Boğulmalara Karşı Çocukları Bilgilendirdi

Çankırı’da polis ekipleri, Kur'an kurslarında eğitim gören çocukları ziyaret ederek boğulmalara karşı bilgilendi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında eğitim gören çocukları ziyaret etti.

Ziyarette ekipler, eğlenmek, dinlenmek, yüzmek, piknik yapmak, balık tutmak gibi sebeplerle göl ve göletler, sulama kanalları, barajlar, akarsu yatakları ve havuzlardaki boğulma riskine karşı çocukları uyararak önemli bilgiler verdi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 1692 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum