Çankırı Çeşitli Uyuşturucu Maddeler Ele Geçirildi

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini...devamını okuyunuz.

Çankırı Çeşitli Uyuşturucu Maddeler Ele Geçirildi
07 Nisan 2021 - 22:34 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 22:41
Basın Bülteni

Çankırı’da Sentetik Kannabinoid, Metamfetamin, Sentetik Hap ve Eroin Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi.

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 03.04.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde A.K. isimli şahıstan 10,98 gr Sentetik Kannabinoid, 1,12 gr Eroin, 0,46 gr Metamfetamin, 10 adet Sentetik Hap ve uyuşturucu madde kullanım aparatı ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce A.K. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini bekliyoruz.

Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 2586 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum