Çankırı'da Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda, İ.B, R.T. ve Ü.Ç'de bir miktar sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

Çankırı'da Uyuşturucu Operasyonu
01 Nisan 2021 - 11:04 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 11:13
Çankırı’da yapılan uyuşturucu operasyonunda 3 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince farklı tarihlerde, üç uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Operasyonda, İ.B, R.T. ve Ü.Ç'de bir miktar sentetik uyuşturucu ele geçirildi.
Yapılan operasyon kapsamında, İ.B. isimli şahıstan 50 gram metamfetamin, Ü.Ç. isimli şahıstan 88,22 gram sentetik kannabinoid, R.T. isimli şahıstan 3,24 gram eroin, 1,67 gram metamfetamin ile uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Şüpheli şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

1.ci Operasyon: NSM-KOM Şube Müdürlüklerince ve Çerkeş İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinin katılımıyla 14.03.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde Ü.Ç. isimli şahıstan 88,22 gr Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Ü.Ç. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

2.ci Operasyon: NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 19.03.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde R.T. isimli şahıstan 3,24 gr Eroin, 1,67 gr Metamfetamin ve uyuşturucu madde kullanım aparatı ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce R.T. isimli şahısa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

3.cü Operasyon: NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 14.03.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde İ.B. isimli şahıstan 50 gr Metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İ.B isimli şahsa “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 4328 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HASAN HARPUT
    6 ay önce
    Gelecegimizi karartan zehir tacirlerine göz açtırmayan İl Emniyet Müdürümüzü Narkotik şube müdürümüzü ve ekibini yürekten teprik ediyorum Biz Çankırılılar olarak sizlerle gurur duyuyoruz Allah yar ve yardıcınız olsun