Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Y.K. isimli şahıs hakkında yürütülen “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
10 Haziran 2021 - 12:49 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 12:54
Basın Bülteni

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

25.05.2021 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Geneli yapılan eş zamanlı operasyonda ilimizde tespiti yapılan şahıslardan O.G., M.K.P. ve Y.K. isimli şahıslardan kenevir yetiştirmek için bitki yetiştirme kabinleri, fanlar, havalandırma tesisatları, termometreler, ışıklandırma sistemleri, çeşitli ebatlarda saksılar, hassas terazi vb. çok sayıda malzeme ve 24 kök  Hint Kenevir Bitkisi, 2 kilo 719,53 gr Esrar ve 203,3 gr Kenevir Tohumu ele geçirilerek O.G. ve M.K.P. isimli şahıslar hakkında “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun), Y.K. isimli şahsa “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun) ve “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikat yapılmıştır.

Y.K. isimli şahıs hakkında yürütülen “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 2625 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum