Vali Aktaş, Hastanede Yaptığı Açıklamada Organlarını Bağışladığını Söyledi

Vali Hamdi Bilge Aktaş “Bende bütün organlarımı bağışlıyorum. Organlarım öldükten sonra benimle toprak olacağına ihtiyaç sahiplerine can olsun." dedi.

Vali Aktaş, Hastanede Yaptığı Açıklamada Organlarını Bağışladığını Söyledi
06 Kasım 2019 - 19:58

İlimiz Valisi Hamdi Bilge Aktaş Devlet Hastanesini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle Çankırı Devlet Hastanesi ve Özel Karatekin Hastanesinde tedavi gören Diyaliz Hastalarımızı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

 

İlk olarak Çankırı Devlet Hastanesine giden Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ile Eşi Hanımefendi Seval Aktaş’ı İl Sağlık Müdür Vekili Hüseyin Sarıkaya, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif Aslan ile ilgili personeller karşıladı.

 

Karşılamadan sonra diyaliz bölümüne geçen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ile Eşi Hanımefendi Seval Aktaş, diyaliz hastalarımızla tek tek görüşüp, geçmiş olsun temennisinde bulunduktan sonra karanfil ve Sağlık Bakanlığının hazırladığı 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı ile ilgili çantaları takdim etti.

 

Diyaliz Hastalarımıza Organ ve Doku Bağışının önemini belirten Valimiz Hamdi Bilge Aktaş “Bende bütün organlarımı bağışlıyorum. Organlarım öldükten sonra benimle toprak olacağına ihtiyaç sahiplerine can olsun. Çankırılı hemşehrilerimize ve tüm dostlarımıza organ bağışı yapmalarını tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Akabinde Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimlik binasında bulunan organ bağışı standına giden Vali Aktaş, organ bağışı ile ilgili gerekli evrakları doldurdu.

 

Hastane Başhekimi Op. Dr. Arif Aslan’ı ziyaret ettikten sonra Karatekin Hastanesine geçildi.

 

Diyaliz Bölümü önünde Hastane yönetimi tarafından karşılanan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ile Eşi Hanımefendi Seval Aktaş, Karatekin Hastanesinde tedavi gören diyaliz hastalarımıza da geçmiş olsun dileklerini ileterek, karanfil ile 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı çantalarını takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 2009 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum