Vali Aktaş'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Aktaş, "Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum." dedi.

Vali Aktaş'ın Öğretmenler Günü Mesajı
22 Kasım 2019 - 18:42

24 Kasım günü, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e 1928 yılında Başöğretmen unvanının verilmesinden dolayı 1981 yılından beri ülkemizde her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

 

Öğretmenlik fedakârlık, sabır, hoşgörü ve emek isteyen değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmenler ise, bir milletin geleceğini inşa eden en önemli beşeri sermayemizdir. Bunu en iyi anlatan da Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenler” veciz sözüdür.

 

Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın millî ve manevî değerlerimizi benimsemiş bireyler olarak yetiştirilmesi ülkemizin ve milletimizin geleceği için önemlidir. Bunu yapacak olanlar ise şüphesiz öğretmenlerimizdir.

 

Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor; başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi


Bu haber 1061 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum