Vali Ayaz, ÇAYASAD İle İlgili Sorumuzu Cevapladı

Kültürel ve sosyal faaliyetlerle Çankırı’da bir çok ilke imza atan ÇAYASAD İl Genel Meclisi’nin almış olduğu karar sonrasında bulunduğu mekanı boşaltmak zorunda kaldı.

Vali Ayaz, ÇAYASAD İle İlgili Sorumuzu Cevapladı
07 Nisan 2021 - 09:56 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 10:02
Covid-19 salgını ile ilgili bilgi vermek üzere Valilik Birlik Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Vali Ayaz, ÇAYASAD ile ilgili sorumuzu da cevapladı.

www.haberci18.com İnternet Medya yönetmeni olarak sorumuzu yönelttik.

İşte Sorumuz: Sayın Valim ilimizde faaliyet gösteren ÇAYASAD apar topar neden boşaltıldı? Boşaltılmasının, ve başka bir STK’ya verilmesinin altındaki sebepler nelerdir? Bu soruma nasıl bir cevap verirsiniz?


Vali Ayaz, “Amacıyla ilgili, kullanımıyla ilgili olarak İl Genel Meclisi tarafından bir değerlendirme oldu. Sonuçta ÇAYASAD’ın tahliyesine başka STK’ya verilmesiyle ilgili olarak bir tasarrufu oldu. Ortada farklı maksatlar aranacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kıymetli bir bina orası. İnşallah aktif olarak kullanılır.

Önümüzdeki süreçte onun yanındaki binalarda da kamulaştırma süreci devam ediyor. Oraları da kazandırırsak yeniden hem ÇAYASAD’a hem diğer talep eden STK’larımıza gereken yeri sağlarız diye ümit ediyoruz.” Dedi.


Çankırı’da Kültür ve Sanat denildiğinde ilk akla gelen ve bu konuda harcanan emeklere saygı gösterilmeden, uzun yıllar Cumhuriyet Mahallesi Şehit Nurettin Cinsoy Sokağı üzerinde hizmet veren Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD), yerinden taşınmak zorunda bırakıldı.

Kültürel ve sosyal faaliyetlerle Çankırı’da bir çok ilke imza atan ÇAYASAD İl Genel Meclisi’nin almış olduğu karar sonrasında bulunduğu mekanı boşaltmak zorunda kaldı. Mevcut binanın TÜVGA’ya tahsisi edildiği öğrenildi.

Bu haber 1847 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dertli
    4 gün önce
    Çayasad'ın yapmış olduğu 3 icraatı sayar mısınız,ya da birsi çıkıp buradan icraatlarını yazabilir mi.Biz bilmiyoruz da.Böylece öğrenmiş te oluruz.