Çankırı'da Pazar Yerlerinde Sigara İçmek Yasaklandı

Çankırı İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı, Vali Abdullah Ayaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Çankırı'da Pazar Yerlerinde Sigara İçmek Yasaklandı
15 Eylül 2020 - 22:11 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 14:51
Sigara İçmek Yasaklandı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "65 yaş üzeri büyüklerimizin 11:00 ve 15:00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmalarına izin verilecektir. Maske kullanımını aksattığı için pazar yerleri içerisinde sigara içilmesi yasaklanmıştır." Dedi.

Çankırı İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı, Vali Abdullah Ayaz başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Ayaz, toplantı sonrası alınan kararları Twitter hesabından açıkladı. Vali Ayaz, "Arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, 65 yaş üzeri büyüklerimizin 11:00 ve 15:00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmalarına izin verilecektir.

Maske kullanımını aksattığı için pazar yerleri içerisinde sigara içilmesi yasaklanmıştır." ifadelerini kullandı.
 
 
Bu haber 2699 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Oktay TOPRAK
  2 yıl önce
  Çarşamba pazarına gitmeden önce hayat eve sığar dan hes kodu alıp gittim. Malum hes kodu olmayanların pazar yerlerine alınmayacağı il Pandemi kurullarının kararıydı ve her kavşakta boy boy afişlerle duyurulmuştu. Pazar yerine gittim. Tam bir fiyasko. Kimse kimseden hes kodu sormuyor dahası bir kolluk kuvveti yada zabıta görmedim.Elini kolunu sallayan pazara girip çıkıyordu. Alışverişimizi yaparken hoparlörlerden il pandami kurulunca alınan karar gereği sigara içmek yasak duyurusu yapılıyordu. Fakat dinleyen kim. Tiryakiler içiyordu sigarayı. 65 yaş üstü pazarda bulunmayacak anonsu geldi arkasından. Pazarın içi 65 yaş üstü büyüklerimize doluydu. Alınan kararları uygulamayacaksan, denetim yapmayacaksan, en çok vaka görülen iller arasından çıkamayız. Karar alıcılara duyurulur. Böyle giderse kimse size inanmayacak.
 • 18 li
  2 yıl önce
  Keşke sigara komple yasaklansa. Kimseye fayda sağlamayan ama sağlığımıza sayısız zararları olan ve ekonomiye darbe vuran bu illet yasaklansa ne kadar memnun olurum. Paketlerin üzerindeki o korkunç resimlere rağmen özellikle gençlerin pervasızca sigaraları alıp içmeleri beni çok üzmektedir.Bir de sigara bitince hem izmariti hemde paketi yerlere atılmıyor mu hayret bir olay geliyor bana. Kısaca her şeye zararı olan sigara piyasadan kaldırılmalıdır. O kadar çalışanlar ne olacak diyenleri duyar gibiyim. O zaman uyuşturucuyu da serbest bırakalım. Ona da o kadar emek verenler var. Yaşasın temiz hava ve temiz nefes.
 • mehmet
  2 yıl önce
  Bir de hastahane avlusunda yasak olmasına rağmen yasaklansa hele bir çok sağlık çalışanı o önlüklerinin içinde yer gibi sigara içiyorlar yazık onlara kızamıyorum da malum ekstradan çalışıyorlar ancak sağlık hizmeti verilen kampüs alanlarında yasa gereği sigara içilmesi yasak olmasına rağmen her yer sigara izmaritleri ve küllük dolu ya lütfen sağlık merkezlerinde şifa aramaya gidenlere saygımız olsun içmeyelim bu mikrop içeceği sigarasız hayatımız olsun hepimizin inşallah.