Vali Abdullah Ayaz, Muhtarlar Toplantısına Katıldı, Z-Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Açık Kapı Şube Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından sunum yapıldı.

Vali Abdullah Ayaz, Muhtarlar Toplantısına Katıldı, Z-Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi
23 Şubat 2022 - 19:47 - Güncelleme: 23 Şubat 2022 - 19:54

Vali Abdullah Ayaz, Şabanözü İlçesinde Muhtarlar Toplantısına katıldı. Şabanözü'nde Şehit Astsubay Harun Turhan Z-Kütüphanesi Açıldı.

Şabanözü Muhtarlar Toplantısı Valimiz Abdullah Ayaz Başkanlığında Yapıldı

Şabanözü muhtarlar toplantısı, Valimiz Abdullah Ayaz başkanlığında 22 Şubat 2022 Salı günü Şabanözü ilçemizde gerçekleştirildi.

Her ay bir ilçemizde muhtarlarımızla bir araya gelen Valimiz Ayaz, çeşitli konularda açıklamalarda bulunarak muhtarların sorularını cevaplandırdı. 

Muhtarlar toplantısına Valimiz Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Şabanözü ilçemize bağlı mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantı açılışında konuşan Valimiz Abdullah Ayaz, “2022 yılında muhtarlar toplantımızın ikincisini Şabanözü’nde gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl köylerimizle ilgili çalışmalar belli bir aşamaya geldi. Daha iyilerini yapmaya, eksikler varsa gidermeye, hizmet çıtasını yükseltmeye arkadaşlarımızla beraber devam edeceğiz. Bu söylediğime herkes aşina oldu, ihtiyaçlar sınırsız ama kaynaklar maalesef sınırlı. Bu yıl Mart ayındaki meclis gündemine de gelecek bütçede biraz genişleme yapma uğraşımız var. İl Genel Meclisimizle beraber bunu da sağlarsak 2022 yılı içerisinde köylerdeki yatırımımızı maksimum düzeye çıkarma yönündeki uğraşımız devam ediyor. Vatandaşımız en iyisine layık muhakkak. Biz de en iyisini yapmak istiyoruz. Ancak ister istemez kaynakta bir kısıtlılık olduğu için bir öncelik sıralaması yapıp bu öncelikler çerçevesinde köylerimize olan hizmetlere devam edeceğiz. Bunun dışında da eksik bir şey varsa onları giderme gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Pandemi konusunda da açıklamalar yapan Valimiz Ayaz şunları söyledi: “Köylerimizde biraz ortam sakin, belki nüfus düşük diyebiliriz ama vaka sayılarımız yüksek. Şabanözü nispeten iyi durumda diğer ilçelere baktığımızda. Ama siz de genel olarak Çankırı’nın durumunu takip ediyorsunuzdur. Dün akşam açıklanan rakamda 1001’dik, 1035’ten küçük bir gerileme oldu. Vakalarda bir düşüş var ama yine de günlük 200’den fazla vaka ortalama olarak çıkmakta. Onun için biraz daha dikkat edelim. İnşallah önümüzdeki bahardan itibaren bir rahatlamaya doğru gideceğimizi ümit ediyoruz. Böyle bir ümidimiz var ama son 2 haftada çok sayıda vefat oldu maalesef. Vefat edenlerin ortak özelliği ya aşı yok ya da aşılar eksik. Bir kere daha, hem sizler için hem de sevdikleriniz için aşıyı tavsiye ediyoruz. Artık kimseye aşı olun demek istemiyorum. Çünkü şimdiye kadar aşı olunmuş olması lazım, eksik aşı varsa onları tamamlayalım. Bir kere aşı olma sürecini hep beraber aşmış olmamız bugüne kadar gerekiyordu ama maalesef ilimizde çok az da olsa hiç aşı yaptırmamış olan vatandaşımız var, eksik aşılı çok var. Bu süreçte de bu vatandaşlarımızı hem hastanede hem yoğun bakımda maalesef ziyadesiyle gördük ve maalesef dediğim gibi sadece geçen hafta 13 vatandaşımızı da kaybettik. Belki salgının başından beri yüksek dönemlerimiz oldu ama yine yüksek olan dönemlerden birini yaşadık. Lütfen bu konuda da bugüne kadar olduğu muhtarlarımızın bize yardımcı olmasını istiyoruz. Emekleriniz, destekleriniz, gayretleriniz, teşvikleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Bu salgını hep beraber yönettik sonuçta. Bir süre daha sabır. Tedbirlere riayet edilmesini, varsa aşılardaki eksikliklerin tamamlanmasını muhakkak istiyoruz.” dedi ve daha sonra muhtarların sorularını cevaplandırdı.

Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Açık Kapı Şube Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından sunum yapıldı.

Şabanözü’nde Şehit Mu. Asb. Kd. Çvş. Harun Turhan Z-Kütüphanesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Şabanözü Şehitler İlkokuluna kazandırılan Şehit Mu. Asb. Kd. Çvş. Harun Turhan Z-Kütüphanesinin açılışı Valimiz Abdullah Ayaz tarafından gerçekleştirildi.

22 Şubat 2022 Salı günü yapılan açılışa Valimiz Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Şabanözü Kaymakamı Mehmed Zahid Uzun, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, şehidimizin yakınları, okulun yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kütüphane açılışından önce şehidimizin hatırasına program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda şehidimizi anlatan slayt gösterisi izlendi ve minik öğrenciler tarafından şiirler okundu. Program sonunda Valimiz Abdullah Ayaz tarafından şehidimizin babası Mustafa Turhan’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim edildi.

Programın ardından Şehidimiz Mu. Asb. Kd. Çvş. Harun Turhan adına Şehitler İlkokulunda kurulan Z-Kütüphanenin açılışına geçildi. Açılış kurdelesi Valimiz Abdullah Ayaz, Şabanözü Kaymakamı Mehmed Zahid Uzun, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan ve şehidimizin ailesi tarafından kesildi.

Şehidimiz Adına Kurulan Kütüphaneye İlk Kitap Bağışı Valimiz Ayaz'dan

Kütüphaneyi gezen Valimiz Ayaz, kütüphane hakkında yetkililerden bilgi alarak kütüphaneye ilk kitap bağışını yaptı.

Bu haber 870 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum