Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı Basınıyla Bir Araya Geldi

Yerel medyanın öneminin farkında olduğunu vurgulayan Valimiz Abdullah Ayaz, “Medyanın 4. Kuvvet olduğu söylenir. Ancak benim kanaatime göre daha yukarı sıralardadır." ifadelerine yer verdi.

Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı Basınıyla Bir Araya Geldi
26 Haziran 2020 - 16:47 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 - 20:57

Vali, Çankırı Basın Buluşması Gerçekleşti

Vali Ayaz, Biz Burada Sürekli Kalacakmış Gibi Çalışacağız Ama; Bir Gün Gideceğiz, Bunu da Unutmayacağız” Dedi.

Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı’da faaliyet gösteren gazetelerin, ajansların, radyo ve diğer yayın araçlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Joyana Otel’de bu gün gerçekleşen buluşmada Valimiz Ayaz, basın mensuplarıyla tek tek tanıştı.
Kendini tanıtarak, kısa bir konuşma yapan Valimiz Abdullah Ayaz, Çankırı’da hayırlı ve huzurlu bir çalışma dönemi geçirmeyi ümit ettiğini ifade ederek, “Hem kamudaki arkadaşlar, hem basınımız hem de şehrin diğer dinamikleriyle uyumlu bir çalışma dönemi geçirmeyi umuyorum” dedi.

Çankırı’daki görev süresi boyunca enerjilerinin son damlasına kadar Çankırı için gereken gayreti göstermek gayesinde olacaklarını ifade eden Valimiz Ayaz şunları söyledi: “İnşallah bu çalışma prensibi içerisinde hareket edeceğiz. Görev süremiz boyunca yapabileceğimiz ne varsa yapmaya gayret edeceğiz. Çankırı sahasının tamamına temas etme gayreti içerisinde olacağız. Hızlı bir şekilde ilçelerimizi gezmeye başladık. İlimizi tanımak için ilçelerimize gidip bilgiler alıyoruz. Mülki İdare Amirliği mesleğinde görevlendirilen il veya ilçeye alışmak diye bir süreç olmaması gerektiği kanaatindeyim. Biz geldik göreve başladık ve hızlı bir şekilde ilde durum tespiti yapıp çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizden önce belli bir noktaya gelmiş çalışmalar var. İnşallah faydalı, üretken bir döneme imza atarız.”

Gazeteciler Önemli Bir Vazifeyi İcra Ediyor

Yerel medyanın öneminin farkında olduğunu vurgulayan Valimiz Abdullah Ayaz, “Medyanın 4. Kuvvet olduğu söylenir. Ancak benim kanaatime göre daha yukarı sıralardadır. Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay. İnternet ve sosyal medya artık matbu yayınların yerini almaya başladı. Bu açıdan basılı gazetecilik yapmak zor bir zanaat haline geldi. Çağımız, birçok alışkanlığı değiştirdi. Fakat bu durum haberciliğin azaldığını göstermez. Aksine haberciliğin önemi arttı; bilgiye ulaşım artık çok hızlı. Gazeteci olarak çok önemli bir vazifeyi icra ediyorsunuz. Memlekette gazetecilik, özellikle yerel gazetecilik kolay bir iş değil. İnşallah görev süremiz boyunca basın mensuplarımızla güzel bir mesai arkadaşlığımız olur. İlimize hizmet yaparken desteğinden faydalanacağımız bir paydaş da sizlersiniz. Süreç içerisinde sizlerle zaman zaman bir araya geleceğiz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmasından sonra Valimiz Ayaz, yerel ve ulusal medya mensuplarının sorularını cevapladı. Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından buluşma sona erdi.
 

Bu haber 1876 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum