Vali Hamdi Bilge Aktaş, Yangın Çıkan Köyde İncelemelerde Bulundu

Telefonun bulunmadığı Çankırı'nın Yapraklı ilçesine bağlı Ayseki köyünde çıkan yangında 7 ev kül oldu.

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Yangın Çıkan Köyde İncelemelerde Bulundu
03 Haziran 2019 - 19:55 - Güncelleme: 03 Haziran 2019 - 20:11

İncelemelerde Bulundu

 

Çankırı’da telefonsuz köyde yangın: 7 ev kül oldu

 

İtfaiye çevre köylerin ihbarıyla yangına müdahale edebildi.

 

Telefonun bulunmadığı Çankırı'nın Yapraklı ilçesine bağlı Ayseki köyünde çıkan yangında 7 ev kül oldu. 

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, yangın çıkan Yapraklı ilçemize bağlı Ayseki köyünün Pirgayip mahallesinde incelemelerde bulundu.

 

Yapraklı Kaymakam Vekili Ömer Kıraç, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ile birlikte köye giden Valimiz Aktaş, yangın hakkında Köy Muhtarı Hasan Sarı ve köylülerden bilgi aldı. Sabah 05.00 sularında çıktığı belirtilen yangında 7 ev ve bir samanlık tamamen kül oldu. Çankırı ve Yapraklı Belediyesi itfaiyeleri, AFAD, UMKE ve Jandarma ekiplerinin müdahale ettiği yangında can kaybı yaşanmazken ciddi bir mal kaybı meydana geldi. Yangınla ilgili evi yanan köylülerden bilgi alan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Devletin her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağını ifade ederek, “Devletimiz evi yanan köylülerimize her türlü desteği sağlayacaktır. Can kaybının olmaması önemlidir. Bizler de her zaman yanlarında olacağız” dedi. Köyde soğutma işlemleri devam ederken AFAD ekiplerinin de evi yanan köylüler için çadır kurduğu belirtildi.

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, incelemelerin ardından köyden ayrıldı.

 

Yangınla ilgili açıklama yapan Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bostan, yangına en hızlı şekilde müdahale ettiklerini, can kaybının olmadığını söyledi.

 

İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci ise, "Sahur vakti söndürülmeyen bir ateş neticesinde yangının çıkmış olabileceğini düşünüyoruz. Hem orman ekipleri hem itfaiye müdürlüğümüz hem de Yapraklı İtfaiyesi soğutma çalışmalarına devam ediyor. Bize gelen bilgiye göre 7 tane ev yanmış durumda. AFAD ekipleri de bölgede çalışma yürütüyor. Onların da yaptığı çalışma sonucunda daha net bilgiler ortaya çıkacak" dedi.

 

"Köyde hiçbir şekilde telefon kullanılamıyor"

 

Ayseki Köyü Muhtarı Hasan Sarı da, "Yangın haberini aldıktan sonra köylülerle ilk müdahaleyi yaptık. Köyümüzde cep telefonu çekmiyor. Sabit telefon hattı da bulunmuyor. En büyük sıkıntımız telefon. Yaklaşık 2 senedir telefon hattımız bulunmuyor. Gerekli başvuruları yaptık. Zaten cep telefonu da çekmiyor. Ev telefonlarının bağlanması için çok uğraştık ancak bir sonuç alamadık" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3164 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum