Valilik'ten Kamuoyuna Önemli Duyuru

Ülke yasaları uyarınca Koronavirüs (Kovid-19) ve bu tarz yalan haber yayanların, paylaşanların cezayla karşı karşıya kalacakları vurgulandı.

Valilik'ten Kamuoyuna Önemli Duyuru
28 Mart 2020 - 23:46 - Güncelleme: 29 Mart 2020 - 00:18

Kamuoyuna Önemli Duyuru

Sosyal medya üzerinden ilimizle ilgili Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları ve bazı kamu görevlilerine de virüs bulaştığı yönünde asılsız paylaşımlarda bulunulduğu görülmüştür. Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş tarafından açıklama yapıldığı yönündeki iddialar tamamen asılsızdır.

Ayrıca ilimiz devlet hastanesinde görevli doktorlardan bazılarının isimleri belirtilerek, onlara da virüs bulaştığı iddiaları da gerçeği yansıtmamaktadır.

10 kişi Çankırı Devlet Hastanesinde yatıyormuş, 1.nolu Sağlık Ocağı karantinaya alınmış, yok efemdim virüs Badiğinli iki karı kocadan bulaşmış, hasta olduğunu bildiği halde cenaze namazına katılmış, yok efendim Cildiyeci, Dâhiliyeci doktorların, sağlık çalışanların bir kaçının testleri pozitif (+) çıkmış, onlara giden hastalar test yaptırsın lütfen dikkatli olun gibi paylaşımlar tamamen asılsızdır.

Yanıltıcı, şişirme haberlere inanmayınız. Resmi açıklamalara itibar ediniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çankırılılar Dikkat!

Siber suçlar biriminin tüm çevrimiçi mecralarda yayımlanan bilgi akışını kontrol ettiğini ve yanlış bilginin önüne geçmeye çalıştıklarını kaydetti. Ülke yasaları uyarınca Koronavirüs (Kovid-19) ve bu tarz yalan haber yayanların, paylaşanların cezayla karşı karşıya kalacağı da vurgulandı.
 

Bu haber 37898 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum