Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Görevine Başladı

Çankırı Valiliği görevine atanan kıymetli Valimiz Abdullah Ayaz beyefendiyi karşıladık. Rabbim kılıcını keskin eylesin İnşallah.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Görevine Başladı
18 Haziran 2020 - 18:17 - Güncelleme: 18 Haziran 2020 - 18:55
Bismillah Dedi, Görevine Başladı, İlk İmzasını Attı

Cumhurbaşkanlığının 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararıyla ilimize atanan Valimiz Abdullah Ayaz, bugün saat 15.00’te ilimize gelerek, görevine başladı.

Valimiz Ayaz, Yeni Hükümet Binası önünde Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, Mustafa Emre Kılıç, Akın Karagöz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire müdürleri ve basın mensupları tarafından karşılandı.

Yaranlar, Şehitler Ve Yiğitler Diyarı Çankırı’mıza Hoşgeldiniz Sefalar Getirdiniz Sayın Valim. Çankırı Valiliği görevine atanan kıymetli Valimiz Abdullah Ayaz beyefendiyi karşıladık. Rabbim kılıcını keskin eylesin İnşallah.

Daha sonra makamına geçen Valimiz Abdullah Ayaz, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, soruları cevapladı.

Çiçeği Burnundaki Şehrin Valisine İlk Soruyu www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik Yöneltti.

İşte Çelik’in Vali Beye Yönelttiği Soru: Çankırı Valisi olarak adınızdan çok söz ettiren ve tebdili kıyafetler ile halkın arasına girerek vatandaşlarla iç içe olma alışkanlığınız olacak mı? Makam kapılarınız ne zamanları halka açılacak? Çankırı’da yeni model yönetim siz Sayın Valimiz Abdullah Ayaz ile nasıl olacak?

-Sorumuzu Şöyle Cevapladı-

Çankırı'da kaldığı sürede elinden gelen tüm gayreti göstereceğini vurgulayan Ayaz, "Sizlerin de bulunduğu gibi bizler de memleketin çok farklı yerlerinde görevde bulunduk. Son 5 yılda Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde görev yapmaktaydım, 3 yılı genel müdür, 2 yılı daire başkanı olmak üzere. Şimdi de kısmet burası." dedi.

Valilik görevinin Çankırı için hayırlı olması temennisinde bulunan Valimiz Ayaz, “Valilik görevimiz süresince hep birlikte mesaimiz olacak. Bu süre içerisinde Çankırı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Memleketimizin farklı yerlerinde, farklı görevlerde bulundum. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarak Genel Müdür olarak görev yapmaktaydım. Bugüne kadar elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Çankırı’da da aynı gayreti sarf edeceğiz.

İnşallah görev süremiz içerisinde 75 bin metrekarenin her karışına ayak basmaya çalışacağız.

Vatandaşlarımızın tamamına temas etme çabasında olacağız. Meselelere, sorunlara eğilme gayretinde olacağız. Yapılabilecek ne varsa ilimizin potansiyelini kullanarak, geliştirme adına gayret ve çaba içerisinde olacağız. Neticesinde bunlar Vali, Tugay Komutanı ve Belediye Başkanının veya diğer görevlilerin tek başına yapabileceği işler değil; bu bir ekip çalışmasıdır. Hepimiz üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yaparak, elimizden gelen gayreti gösterip sonunda alnımızın akıyla bu görevi bizden sonra gelenlere teslim etme çabası içerisinde olacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Benden önce görev yapan Valilerimize ve benden önce ayrılan Valimize de teşekkür ederim. Onlar bayrağı aldılar, taşıdılar ve bize devrettiler. Bizler de görev süremiz boyunca en iyisini yapma gayretinde olacağız” şeklinde konuştu.


Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nden veda anı


 
Bu haber 3986 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum