Valimiz Aktaş'ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Aktaş, "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadelenin kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyor, halkımızın ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum." dedi.

Valimiz Aktaş'ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
22 Nisan 2019 - 08:26

23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Bugün, 99. yıl önce açılışı gerçekleşen ve Millî Mücadeleyi yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış yıl dönümünü ve bugüne atfedilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Cihan Harbi ve akabinde dayatılan Sevr Antlaşması ile esarete mahkûm edilmek istenen Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde elindeki kıt imkânlar ile mücadele etmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. Bu sebeple 23 Nisan, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklarımıza armağan ederek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan sevgi ve güvenini en üst seviyede göstermiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadelenin kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyor, halkımızın ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

 

Hamdi Bilge AKTAŞ=>Çankırı Valisi

 

Bu haber 2084 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa
    9 ay önce
    Çankırı küçük ama oyunlar büyük. Denizi yok ama dümeni çok güzel memleketimin. Çankırılılar olarak eski bayram kutlamalarımızı geri istiyoruz. Hem de özüne uygun olarak. Çankırı'daki bazı daire müdürlerinin gbt'leri iyi analiz edilmeli. Dümeni ellerine geçirdiklerinden özümüzüde unutturuyorlar, yok etmeye çalışıyorlar. Türkiye özüne dönüyor, dönmelide. Eskiden yabancı ülkelerden çocuklar gelir günlerce gösteriler yaparlardı. Fetö belası şenlikleri kaldırtıp kendilerinin organize ettikleri etkinlikleri sergileyerek gövde gösterisi yapıyordu, yaptırtıyordu illerde, okullarda. Yanlışsa yanlış deyin millet. Ne Mutlu Türküm Diyene.