Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Ekmek Üretim Tesisini İnceledi

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, denetimlerin sürekli olması vatandaşların gönül rahatlığıyla gıda tüketebilmelerine olanak tanıdığını belirtti.

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Ekmek Üretim Tesisini İnceledi
29 Kasım 2019 - 10:26 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 08:58

Ekmek Üretim Tesisini İnceledi

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, İlimizde faaliyet gösteren Çıtır Ekmek firmasının üretim tesisinde inceleme ve denetimde bulundu. Tarım ve Orman Bakanlığımızca illerde uygulanan "Denetim Seferberliği" kapsamında gerçekleştirilen denetimde üretim tesisinin bütün bölümleri gezildi.

 

Valimiz Aktaş’ı üretim tesisinde Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Çakır, Çıtır Ekmek işletmecisi Hasan Hüseyin Kuşçu ve teknik personeller karşıladı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye genelindeki ürün bazlı gıda kontrolleri için başlattığı gıda denetiminde Valimiz Aktaş, Çıtır Ekmek üretim tesisi ve ekmek üretim aşamaları hakkında işletmecilerden bilgi aldı.

 

Halk sağlığının korunması ve gıda güvenirliğinin temini için denetim yaptıklarını ifade eden Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, denetimlerin sürekli olması vatandaşların gönül rahatlığıyla gıda tüketebilmelerine olanak tanıdığını belirtti.

 

Ekmek üretim tesisini gezen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, tesis hakkında Hasan Hüseyin Kuşçu ve tesis çalışanlarından bilgi aldı. Aktaş, Toplam 125 kişinin istihdam edildiği ekmek üretim tesisindeki bütün üretim aşamalarını inceledikten sonra tesisten ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 3878 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum