ÇAYASAD'dan Vefa Gecesi

ÇAYASAD, şairlerinden Sadık Çakırsipahi’nin birinci vefat yılında online bir program ve yoğun bir katılımla anma gecesi düzenledi.

ÇAYASAD'dan Vefa Gecesi
10 Mayıs 2021 - 21:45
Vefa Gecesi

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD, şairlerinden Sadık Çakırsipahi’nin birinci vefat yılında online bir program ve yoğun bir katılımla anma gecesi düzenledi.

Anma gecesine Sadık Çakırsipahi’nin ailesi ile birlikte yakın zamanda kaybedilen Çayasad ses sanatçılarından Ali Yüzdemir’in ailesi de katıldı. Anma gecesinin açılışında Şuayb İssa tarafından Kuranı Kerim tilaveti ve ardından Doç.Dr. İbrahim Akyol tarafından da dua edildi.

Daha sonra Çayasad şairleri tarafından hayatı hakkında anekdotlar anlatıldıktan sonra Sadık Çakırsipahi’ye ait şiirler Ferhat Ata, İlknur Han, Mehmet Akif Demirelli, Müyesser Yayılkan, Ayşenur Ayaydın, Ahmet Kurt ve Hüseyin Haliloğlu tarafından seslendirildi. Necati Ülker, Çetin Kapdan, Orhan Kemal Karakuş, İbrahim Akyol ve Nadir Kayaş ve diğer üyeler Sadık Çakırsipahi ile olan anılarından örnekler verdiler, onun eğitimci kimliğine değindiler.

Yaklaşık iki saat süren anma programında zaman zaman duygusal anlarda yaşandı. Anma programın ardından ÇAYASAD Başkanı Murat Yıldırım “ÇAYASAD ailesi olarak Sadık Çakırsipahi ve yakın zamanda kaybettiğimiz Ali Yüzdemir kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Siz vefalı katılımcı dostlarımıza da çok teşekkür ediyorum güzel bir vefa örneği sergilediniz. Ayrıca bu programın organizasyonunda bana destek olan Başkan Yarımcım Yüksel Arslan’ ada katkılarından dolayı teşekkür ediyor şimdiden herkese sağlıklı bayramlar diliyorum” dedi.
Bu haber 2638 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum