Hocahasan Köyü (eski) Dernek Başkanı Kamil Kalemoğlu Hayatını Kaybetti

Yardımseverliği ile tanınan Hocahasan Köyü eski Dernek Başkanı aynı zamanda köy ihtiyar heyeti üyesi Kamil Kalemoğlu, göçük altında kaldı. Devamını okuyunuz.

Hocahasan Köyü (eski) Dernek Başkanı Kamil Kalemoğlu Hayatını Kaybetti
09 Eylül 2021 - 21:35 - Güncelleme: 09 Eylül 2021 - 21:41
Vefat Ve Başsağlığı

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır"

Kalemoğlu Ailesinin Acı Günü

Göçük Altında Kalan Hocahasan Köyü (eski) Dernek Başkanı Kamil Kalemoğlu Hayatını Kaybetti

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesi Hocahasan köyünde meydana gelen kazada, köye içmesu arayan 1967 doğumlu Kamil Kalemoğlu vefat etti.

Uzun yıllardır içme suyu sorunu yaşayan Hocahasan köyünde, su bulma çalışmaları trajik bir ölümle son buldu. Yardımseverliği ile tanınan Hocahasan Köyü eski Dernek Başkanı aynı zamanda köy ihtiyar heyeti üyesi Kamil Kalemoğlu, göçük altında kaldı. Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alınan Kalemoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Üzücü Olay, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 16:30 ıralarında Hocahasan köyü Yalancıkaya mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre; köyün her ihtiyacına koşan hayırsever Kamil Kalemoğlu, yine köyün susuzluğuna çara bulmak üzere arazide su arama çalışmalarına katıldı. Yalancıkaya mevkiinde tespit edilen nokta da köyün kendi imkanları ile kepçe ile yapılan kazı çalışmasında su bulundu. Suyun bulunmasının sevinciyle kazı yapılan alan inen kepçe operatörü Oğuz Öztürk ile Kamil Kalemoğlu, göçük altında kaldı. GSM hatları çekmediği için Muhtar Zeynel Abidin Kalemoğlu kendi çabalarıyla kazazedeleri çıkartmaya çalıştı. Muhtarın kazı alanına yakın bahçelerde yaşayanlardan yardım istemesiyle enkaz altında kalan ve sadece başları dışarıda kalan yaralılar 2 saatlik bir çalışmayla bulundukları yerden kurtarıldılar.

Enkaz altından çıkartılan ve aşırı kan kaybettiği anlaşılan Kalemoğlu, yine otomobille Çankırı’ya doğru yola çıkarıldı. Telefon çeken bir yerde 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Kalemoğlu, İncegeliş mevkiinde Korgun istikametinden yola çıkan 112 Acil Ambulansa teslim edildi. Kazayı hafif şekilde atlatan kepçe operatörü Oğuz Öztürk ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hayra Adanmış Bir Ömür

Hocahasan köyünde yardımsever kişiliğiyle tanınan Kalemoğlu, düğün ve cenaze sahiplerine yardım etmesiyle tanınıyordu. Şu ana kullanılan köy içi şebeke tesisatlarını çeken Kalemoğlu’nun vefat haberi köyde büyük bir üzüntü ile karşılandı.

Aramızdan ayrılan Merhum Kamil Kalemoğlu kardeşimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz. Rabbim geride kalanlarına sabır İhsan eylesin mekânı cennet olsun. İnşallah. Amin.

Bu haber 2045 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail ATAKUL
    1 ay önce
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah. Yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.