Ecz. Sevinç Gültekin Alpkaya Vefat Etti

İlimizde saygın bir kişiliğe sahip olmanın yanı sıra Çankırı’da kazandıklarını yine Çankırı’mıza harcayarak dürüst çalışkan, ilimizde defalarca vergi rekortmeni olmuş, Vatanına, Bayrağına, Dinine bağlı olan Sevinç Gültekin Alpkaya ağabeyimiz hakka yürüdü.

Ecz. Sevinç Gültekin Alpkaya Vefat Etti
09 Mayıs 2022 - 22:30 - Güncelleme: 10 Mayıs 2022 - 12:09
Alpkaya Ailesinin Acı Günü

İnna lillah ve inna ileyhi raciun (biz Allah’tan geldik ve dönüşümüz yine o'nadır.) (Bakara-156)

www.haberci18.com İnternet Medya Haber Merkezimizin edindiği son dakika bilgilere göre; Çankırımıza Sağlık sektöründe büyük katkılar sağlamış olan değerli iş adamımız, önceki adıyla Sevinc Eczanesi sahibi, ilimiz Çankırı’da Cumhuriyet Eczanesinden sonra ikinci Eczane olarak 1958 yılında (Sevinç Eczanesi) Unvanı ile işletmeye açılan, 1930 Çankırı Doğumlu olan Ecz. Sevinç Gültekin Alpkaya ağabeyimizin 09.05.2022 Pazartesi günü saat 21:30 sıralarında yaşlılık rahatsızlığı (Normal Ölüm) sonucu İstanbul’da hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik.

Merhum Sevinç Gültekin Alpkaya Ağabeyimizin Cenazesi Vasiyeti Üzerine Ailesi Tarafından İstanbul’dan Çankırı’ya Getirilecek

Merhumun cenazesi 10.05.2022 Salı günü Öğle namazına müteakip Çankırı Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazı ardından Gazi Babası Şükrü Oğuz Bey'in yanında Sarıbaba aile kabristanında toprağa verilecektir.

Yüce kitabımız Kur'an'da "Her nefis ölümü tadacaktır" emriyle haber verilen emr-i ilahînin tecellisiyle merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekânı cennet, kabri nur, Peygamber efendimize komşu olsun İnşallah. Amin.


Ey değerli insan Ecz.Sevinç Gültekin Alpkaya ağabeyimiz, “Seni çok özleyeceğiz, dualarımızla anacağız. İnşallah.”

Kısmet olursa görevimizi yerine getirmek, salından tutmak, iki kürek toprak atmak Ahde vefa borcumuzu yerine getirmek için 10.05.2022 Salı günü Cenaze merasiminde olalım değerli Çankırılılar.


İlimizde saygın bir kişiliğe sahip olmanın yanı sıra Çankırı’da kazandıklarını yine Çankırı’mıza harcayarak o günün şartlarında değerli bir İş Merkezi ve konutlardan oluşan (Ömer Şükrü Pasajı) binasını şehrimize kazandırmıştır. Dürüst çalışkan ilimizde defalarca vergi rekortmeni olmuş, Vatanına, Bayrağına, Dinine bağlı olan, büyüklerini sayan küçüklerini seven aile terbiyesi mevcuttu. Etrafını koruyup kollayan Çankırılı hayırsever iş insanıydı. Kısaca ilimizde büyük bir değerdi.


Bu haber 3536 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum