Emekli Terzilerimizden Rıfat Şanlı Vefat Etti

Çankırı Merkez Satıyüzü köyü eşraflarından, Terzi esnafı, kıymetli büyüğümüz, Rıfat Şanlı hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Emekli Terzilerimizden Rıfat Şanlı Vefat Etti
10 Ağustos 2022 - 13:30 - Güncelleme: 10 Ağustos 2022 - 14:48
Şanlı Ailesinin Acı

İnna lillah ve inna ileyhi raciun (biz Allah’tan geldik ve dönüşümüz yine o'nadır.) (Bakara-156)

Ülkücü Hareketin Çankırı'daki simge şahsiyetlerinden, önceki dönem MHP İl Başkanlarından, partide hiç beklentisi olmadan hizmet eden çok cefakar, fedakar bir kişiliğe sahip olan, zor günlerde hep MHP yi sırtlayan; (Rahmetli) Başbuğ Alparslan Türkeş’in de yol arkadaşı, şehrimiz sakinlerinden (merhum) Uğur Şanlı, Ünal Erdem Şanlı’nın amcaları, Merkez Satıyüzü köyü eşraflarından Terzi esnafı, kıymetli büyüğümüz, Rıfat Şanlı hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Cenazesi 10.08.2022 Çarşamba günü Merkez Sultan Süleyman Camii'nde (Büyük Camii’nde) kılınacak İkindi namazına müteakip Sarıbaba aile mezarlığına defnedilecektir.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekânı cennet, kabri nur, Peygamber efendimize komşu olsun İnşallah. Amin.


Çankırı'mızdan bir Ülkü Çınarı devrildi...

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik Derki; "Gençliğimizden ve (merhum) babam Terzi Satılmış Çelik’in de meslektaşı olduğundan iyi bilirim. Vefa'lı insandı. Rıfat Şanlı Adı her şeye yeter. Referansa gerek yok. Zor dönemlerin adamıydı. Hareketin sıkıntıya düştüğü anda görev alırdı. Kimsenin olmadığı zaman O vardı. Hakkı ve emeği çoktur. Öndeydi ama kendisi için hiç bir zaman önde olmadı.

Çankırı'da Ülkücü Harekete çok şey verdi, çok bedel ödedi. Aile olarak iyi bilirim. Eşi ile birlikte Çankırı İsmail Özdemir Huzur Evinde kaldığı zamanlarda hep ziyaretine gider, bir isteğin varmı ağabeyim diye elini öper hal hatır sorardım.

Rabbim mekânını cenneti âla, makamını âli eylesin. Ülkücü Hareketin Başı Sağolsun."

Bu haber 1532 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Orhan GÖKÇE
    1 ay önce
    Allah rahmet eylesin. Geçmişte komşum Rifat abinin mekanı cennet olsun.