Çankırı'nın Tanınmış İsimlerine Son Görevler Yapıldı

İlimiz esnaflarından Hasan Özkan ve Fevzi Tan’ı dualarla son yolculuğuna uğurladık.

Çankırı'nın Tanınmış İsimlerine Son Görevler Yapıldı
23 Eylül 2022 - 00:07 - Güncelleme: 24 Eylül 2022 - 11:59
Çankırı'nın İki Çınarı Daha Aramızdan Ayrıldı

İlimiz Eşraflarından İş Adamları Hasan Özkan Ve Fevzi Tan Son Yolculuklarına Uğurlandılar

Memleketimizin kıymetli büyüklerinden, Ankara Vali Yardımcımız Ayhan Özkan beyin ebediyete irtihal eden babası Hasan Özkan ve ilimiz esnaflarından Adnan Tan'ın babası Fevzi Tan’ı dualarla son yolculuğuna uğurladık.

Ahmet Yesevi Camiinde kılınan cenaze namazına Vali Abdullah Ayaz, milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Hasan Özkan’ın oğlu Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Hemşehrimiz İstanbul (emekli) Valisi Erol Çakır bey, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK ve Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar, isimlerini ayrı ayrı yazamadığımız şehir içi, şehir dışı, ilçeler ve köylerden gelen bir birinden değerli insanlar ile Özkan, Tan aileleri katıldı.

Cenaze namazlarını Çankırı Müftüsü Bürhan Keleş kıldırdı. Cenaze namazına katılan Vali Abdullah Ayaz, Özkan ve Tan ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Hasan Özkan Kimdi?


Günlük hayatına devam etmekteyken rahatsızlanması üzerine Çankırı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Hasan Özkan tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak 19.09.2022 Pazartesi günü sabaha karşı son nefesini vererek 82 yaşında aramızdan ayrıldı.

Kalbi daima Çankırı için çarpan, Çankırı’nın kalkınması, gelişmesi, tanınması yolunda fikirler üreten, il genel meclis üyesi olduğu dönemlerde çalışmalarını örnek göstererek günümüz siyasilerine yol gösteren, edindiği tecrübelerini paylaşmaktan mutluluk duyan Hasan Özkan artık aramızda değil...

Her zaman bakımlı ve takım elbise ile görmeye alıştığımız Hasan Özkan ağabeyimiz, duayen konumu ile polemiklere girmeyen, siyasi yönden objektif görüşleri, çağdaş düşünceleri, hoş sohbeti yanında son olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümünde Atatürk Anıtındaki törenlere katılan, milli olsun dini olsun tüm resmi törenleri kaçırmayarak yerini alan, milli duygularla yüklü nadir ve örnek kişilerden biri olarak tanınıyordu.

Fevzi Tan Kimdi?

Ticarette dürüstlük ve esnaf ahlakı üzerine model bir insandı.
"Sağlam duruşu, hoş sohbetiyle esnaf arkadaşlarını, komşularını mest eden, gönlü zengin, tarihini, geleneklerini, değerlerini sanatına ilmek ilmek işleyen esnaf büyüklerimizdedi. Fevzi ağabeyimiz mütevazi haliyle, hikmet yüklü diliyle, becerikli, yetenekli nasırlı eliyle, tertemiz alın teri ile kazanan değerli iş insanıydı."

Çoğu zaman sevdiğimiz ve iyilik gördüğümüz insanların kişiliğini, dürüstlük, mertlik ve doğruluk sözleriyle anlatabiliriz. Bütün Çankırı halkına saygıda, hürmette kusur etmeyen benim güzel memleketimin güzel insanları. Rabbim her ikisininde mekanlarını cennet eylesin. İnşallah.

Bu haber 3019 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum