Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

Çankırı'da Kronikleşen Tüm Sorunları Masaya Yatırdık (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik; “Çankırı ile, Vatan ile kafayı bozmuş diyorlarmış. Varsın desinler. Kusura bakmasınlar; Bizim en azından kafamız bozuk, malum kişiler gibi kanımız bozuk değil...

Çankırı'da Kronikleşen Tüm Sorunları Masaya Yatırdık (Özel Haber)
30 Eylül 2022 - 14:23 - Güncelleme: 30 Eylül 2022 - 14:55
Bedeli Ne Olursa Olsun Susmayacağız, Susturamayacaksınız da!!!!

Çelik, “Şehrin bir evladı, gözü, kulağı, basını, Çankırı sevdalısı, memleket milliyetçisi olarak arkamızda nasıl bir Çankırı bırakırsak diye kıran kırana mücadelemizi devam ettiriyoruz.

Ama; ne acıdır ki, Bazı kendini bilmeyen içimizdeki hainler, alçaklar, bizi çekemeyenler, www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik; “Çankırı ile, Vatan ile kafayı bozmuş, onu susturun diyorlarmış. Varsın desinler.

Çelik, "Altını çizrek söylüyorum Kusura bakmasınlar da; Bizim en azından kafamız bozuk, şahsımıza saldıran malum kişiler gibi kanımız bozuk değil... Nokta.

Çankırı Basını Olarak Üzerinde Titizlikle Durduğumuz, Kamuoyunun Bizler Aracılığı ile Cevap Aradığı Önemli Sorularımızı Yetkililerimize Yönelterek Cevap Aradık!


Basın toplantısı düzenleyen Vali Ayaz, Haziran-Eylül döneminde yapılan çalışmalar hakkında slayt eşliğinde bilgi verdi, bilgilendirme sonrasında basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevaplandırdı. Toplantıda Vali Yardımcısı Recep Yüksel ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İsmail Ağa hazır bulundu.

www.haberci18.com İnternet medya Yönetmeni Mustafa Çelik’in TOKİ ile ilgili sorusu:

Sayın Valim 2019’da ilimizde temeli atılması gereken fakat yeri belli olmayan temeli atılmayan TOKİ Konutları yapılmadan; Çankırı’da yeni bir TOKİ faciası yaşanabilir. “Şehitler, gaziler, yaranlar diyarının insanlarına tekrardan bir üzüntü yaşatmak sizce kabul edilebilir mi? Çünkü 560 konut kura çekilişinde kurada kazanan vatandaşların hakları var. Bu haklar korunacak mı yoksa; Tuzlu Bağları, Aşağıpelitözü güzergahına yapılması düşünülen 296 konut kura çekilişlerine yeniden mi katılacaklar? Müracat sayıları ile kura da çıkanların sayısıda artacak. Bunların dağıtımı nasıl olacak?

Vali Ayaz,
13 Eylül’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan TOKİ Konutlarının yapılmasıyla ilgili en ufak endişesinin bulunmadığının altını çizdi. Başvuruların sona ermesiyle şehrimizi ilgilendiren bu konunun ilerleyen zamanlarda netlik kazanacağını umut ediyorum.” Dedi.

Sağlık İle İlgili Sorumuz:

Basın mensupları olarak özellikle Çankırı Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlı Merkezi’nde yaşanan sıkıntılar hakkında da soru sorduk. “Bir çok polikliniğe randevu alınamıyor. Bu sorunun giderilmesi konusunda bir çalışma yapılacak mı?, Bazı polikliniklerdeki doktor açığı konusunda girişimde bulunulacak mı? Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hastalar kendileri ilgilenecek uzman doktor bulamıyor. Bir çok hasta il dışına gitmek zorunda kalıyor. Bu sıkıntının giderilmesi konusunda bir çalışma düşünülüyor mu? “Neden hastane randevusu alamıyoruz? Sorusu yanıt arıyor. (Yetkili kurumlardan gelecek cevabı bekliyoruz)

Çankırı Valiliği Çatısı Altında Çalışan İşçi, Memurlarımızın Sıkıntıları İle İlgili Sorumuz:


Valilik Binasındaki öğle yemeği sorununun ne zaman çözüleceği ile ilgili sorusuna Vali Ayaz “Bu konu ile ilgili çalışmalarımız başladı. İnşallah en kısa zaman içinde Valilik Binası çalışanlarımızın öğle yemeği ihtiyaçları ile ilgili sorunu çözüme kavuşturacağız” dedi.

Bozuk Yol Sorusu

Ovacık grup yolunun Esentepe Mahallesi kavşağından sonraki yolda oluşan yol bozukluğunun, oturmanın ve asfaltta oluşan çukurlar ile ilgili soruya Vali Ayaz sezon bitmeden yolun bakım onarımızı yapacağız İnşallah ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i de soru yağmuruna tutuk.

Soru: Sayın Başkanım 2019 -2020- 2021 yıllarında başvuru yapan vatandaşlarımız ilimizde temeli atılması gereken fakat yeri belli olmayan temeli atılamayan TOKİ Konutları yapılmadan; Çankırı’da yeni bir TOKİ hamlaesi başlatıldı. Bu soruma nasıl bir cevap verebilirsiniz?

Başkan Esen, “Tuzlu bağları TOKİ mevkinde Değim Deresi vardı, onu da şehrin siyasileriyle beraber yatırım programına aldırdık. Türkiye de temeli atılacak 5000 konutun illeri belli olacak diye biliyorum. TOKİ çalışmalara başlayıp Çankırı’da harekete geçilinerek konutların temeli ne zaman atılır, ne zaman yapılır bilmiyoruz.” Dedi.

Soru: Başkanım halk bizim önümüzü kesip, yakamıza sarılıyor. Yetkililerin ilgilenmesi gereken sorunlardan biri olan Lise Kavşağı ne oldu? Gerçek açıklama yapında bizde kamuoyunu bilgilendirelim.

Başkan Esen,
2021 yılında Lise Kavşağı projesini yatırım programına aldırdık. Orası karayolları, Devlet Su işleri ve Devlet Demiryolları da var. Orada bize çok yetki düşmüyor. Ama hemzenin geçitlerin kapatılması akabinde devlet demir yollarının bu üst geçitleri yapması için kanun çıkmıştı ama bunu biraz ötelediler sonra bakan bey değişti devlet demiryolları genel müdürü değişti sonra bunu askıya aldılar. Bu proje de aklımızda inşallah ilerleyen süreçte bunu da yaptırırız.” Diyerek sorumuzu yanıtladı.

Soru: Ahmet Talat Onay Bulvarına Nasıl Bir Çözüm Bulacaksınız?

Başkan Esen, “Güzel bir şey olacak bu şehir herşeyin en iyisine layık. Bizde bu gayretle bu heyecanla çalışmalarımızı yapacağız. Ahmet Talat Onay Bulvarı için orta refüj ve yolunun düzeltilmesi için 3 yıldır bize müsaade etmediler. Kucaklama taşı projesi nedeniyle bize tadilat hakkı verdiler ama bu yol bize ait değil karayollarına ait. PTT şubenin önündeki alandan Kucaklama taşına kadarki alanda biz çalışma, düzenleme yapacağız. PTT şubesinin oradan büyük otel tarafına ise alt yapı çalışması nedeniyle daha sonra yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ayrı ayrı, günlerde düzenlenen her iki toplantıda amacına ulaşarak sona erdi.

Sorularla dolu gittiğimiz heybemizi Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımıza sunduk. Sanırım bu bilgilendirmelerimiz doyurucu olacaktır. Bizi kırmayıp bu toplantıları düzenleyen, sohbetlerimize fırsat veren Valimiz, Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. İyiki varlar.

Bu haber 2318 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum