Yakınkent OSB'ye Acil Sağlık İstasyonu

Vali M. Fırat Taşolar başkanlığında düzenlenen toplantıda protokol için imzalar da atıldı.

Yakınkent OSB'ye Acil Sağlık İstasyonu
01 Şubat 2024 - 21:18 - Güncelleme: 01 Şubat 2024 - 21:21
Yakınkent OSB’ye Acil Sağlık İstasyonu

Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesine (OSB) Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kurulması için imzalar atıldı.

Vali M. Fırat Taşolar başkanlığında düzenlenen toplantıda protokol için imzalar da atıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığımızın desteği ile Acil Sağlık Hizmeti ihtiyacı olan tüm hastalarımıza 24 saat kesintisiz, ücretsiz ve etkin hizmet verme gayreti ile her türlü coğrafi ve iklim şartlarında en kısa sürede ulaşılabilirlik için İlimizde Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu konumlandırılması ve personel planlamasının en üst düzeyde yapılması gayreti içerisindeyiz.

Bu kapsamda İlimiz Yakınkent OSB’de Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açılması uygun görülmüştür.

Yakınkent OSB Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Bina Yapım ve Kullanım Protokolü Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar başkanlığında, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Yakınkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Soydaş, Yakınkent OSB Müdürü Ahmet Usta tarafından imza altına alınarak Valiliğimizce onaylanmıştır.

Protokol sonrası Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar tarafından Yakınkent Bölgesindeki sağlık yatırımlarına yönelik istişarelerde bulunulmuş olup, geleceğe yönelik ilgili bölgede aile hekimliği biriminin kurulması çalışmalarının yapılmasına karar verilmiştir.

İlimiz sağlık hizmeti sunumuna katkılarından dolayı başta Sayın Bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere, Sayın Valimiz M.Fırat Taşolar’a ve emeği geçenlere İl Sağlık Müdürlüğümüz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Bu haber 2856 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum