Yakup Karaman AK Parti'den Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı

Çankırı’nın 81 il içerisinde ön plana çıkan şehirler arasında olmasını sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi amaçlandığını belirten Karaman...devamını okuyunuz.

Yakup Karaman AK Parti'den Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı
30 Kasım 2023 - 18:55 - Güncelleme: 30 Kasım 2023 - 18:59
Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı

31 Mart 2024 yerel seçimleri için AK Parti’den Çankırı Belediye Başkanı Aday Adayı olan İş İnsanı Yakup Karaman, Çankırı’nın sorunlarını bildiğini ve çözümlerine vakıf olduğunu bu anlamda da özveriyle çalışacağını dile getirdi.

Çankırı’nın 81 il içerisinde ön plana çıkan şehirler arasında olmasını sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi amaçlandığını belirten Karaman, öncelikli hedefinin ise daha yaşanabilir Çankırı olduğu ifadesinde bulundu. 

Çankırı’nın en iyi hizmete layık olduğunu vurgulayan AK Parti Aday Adayı Yakup Karaman, “Çankırı’mızı Türkiye Yüzyılı idealleri çerçevesinde daha ileriye taşımaya, yeni, güçlü, sağlam ve birlik-beraberlik içerisinde bir Çankırı için hazırız, kararlıyız” dedi.


Yakup Karaman Kimdir?

Öz Geçmişi:

4 Ocak 1981 tarihinde Çankırı’da doğdu. Yenice Köyü’nde ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra Yüklü Köyü Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda bir yıl eğitim gördü. Lise eğitimini Çankırı İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Ukrayna Odessa Meçnikov (Mechnikov) Üniversitesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü’nden 2017 yılında mezun oldu. 2000 yılı itibariyle Ankara’da iş hayatına atıldı.

Çankırı Dernekler Federasyonu’nda Yönetim Kurulu üyesi,  Erdemli Yöneticiler Akademisi (EYAD) Genel Başkan Yardımcılığı, Çankırı Bürokratlar Kamu Çalışmaları ve İş Adamları Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmaktadır.

Çankırı Yapraklı İlçesi Geleneksel Yağlı Güreş Festivali’nde 5 yıldır güreş ağalığı yapmaktadır.

2010-2022 AK Parti teşkilatlarında görev almıştır. AK Parti Keçiören İlçe Teşkilatı’nda 3,5 yıl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. AK Parti İl Başkanlığı’nda görevine devam etmektedir.

International Dublin University, Faculty of Economics and Administrative Sciences Türkiye Kampüsü’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans eğitimi gören Yakup Karaman evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu haber 3641 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum