MHP Çankırı İl Başkanı Hasan Çakır'dan Dinç'e Sert Eleştiri

MHP İl Başkanı Çakır, "Adalet Kalkınma Partili Belediye Başkanı Sayın İrfan Bey yalancılıkta çok ustaymış.” İfadelerini kullandı.

MHP Çankırı İl Başkanı Hasan Çakır'dan Dinç'e Sert Eleştiri
20 Şubat 2020 - 20:08

Çakır’dan Dinç’e Sert Eleştiri

MHP’li Çakır: AKP’li İrfan bey yalancılıkta çok ustaymış.

MHP Çankırı İl Başkanı ve Tuzlu köyü dernek başkanı Hasan Çakır, Tuzlu köyü arazilerinin yerleşime açılmasından dolayı mutlu olduklarını açıkladı.

Çakır, bir dönem kendilerinin kandırıldığını iddia ederek, “Ama onların amacı bizi vergi mükellefi yapmakmış. Şimdi ise ağır vergileri ödemek zorundayız. Adalet Kalkınma Partili Belediye Başkanı Sayın İrfan Bey yalancılıkta çok ustaymış.” İfadelerini kullandı.

Dernek adına açıklama yapan Çakır, şunları kaydetti:

“Bir dönem aldatılsak da hakkımız olan arsalarımız hayata geçiriliyor. 2012 yılında ‘Tuzlu köyü Yapraklı yolu üzerinde bulunan tarım arazisini, Çankırı'mızın yerleşimine açmayı düşünüyoruz. Biraz da fedakarlık yapmanızı bekliyoruz. Bu proje gerçekleşirse, burası uydu kent olacak. Bu projenin başarılması lazım’ dediler. Dernek olarak karar verme yetkimizin olmadığını söyledik. Köylümüzü toplayıp ikna etmelerini söyledim. Zaman geçti. Bir hafta sonra Tuzlu köyü derneğinde toplandık. Belediyeden beş bilirkişi geldi.

Köylümüze anlattılar. Bin metre kare yeri olan kişinin arsaya dönüştüğü zaman 560 metrekare yer kaldı. Parselasyon yapan firma parası da bizden çıktı. Ama onların amacı bizi vergi mükellefi yapmakmış. Şimdi ise ağır vergileri ödemek zorundayız. Adalet Kalkınma Partili Belediye Başkanı Sayın İrfan Bey yalancılıkta çok ustaymış. Aldatılan sadece Tuzlulu değil, tasarruf amaçlı arsa alan kardeşlerimizin sayısı 9000'i geçti. Siz bizi iktidarda aldattınız bizde sizi sandıkta mahvettik. Bugün ise çiçeği burnundaki MHP’li Belediye Başkanım Sayın İsmail Hakkı Esen beyin insana hizmetin ne olduğunu göstermek için iş makinaları merkez tuzlu köyü yerleşim alanı bölgesindedir. Tüm halkımıza hayırlı olsun.”


 

Bu haber 10881 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdullah
    4 ay önce
    Oh be Hasan Hocam.Sana hizmet edene yağlı börek işine gelmeyene kazma kürek ne güzel iş. Sen MHP İl Başkanı mısın arsa peşine düşmüş çıkarı peşinde koşan bir vatandaş mısın. Nasıl bir seviye bu böyle. Bakalım yeni başkandan hüsrana uğrayınca da ballı börekli bahsedecek misin. Bırak arsanın peşini de memleket meseleleri ile ilgili çalışmalar yap. Bu millet seni onun için seçti. Nefsini tatmin için değil.