Yapraklı–Çakırlar Köyünde Korkutan Yangın

Yaşanan yangının ardından Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, köye giderek ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Taşolar daha sonra yangından etkilenen vatandaşlarla bir araya gelerek 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

Yapraklı–Çakırlar Köyünde Korkutan Yangın
17 Nisan 2024 - 20:35 - Güncelleme: 17 Nisan 2024 - 20:43
Yangın

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Yapraklı ilçesinde iki evin küle döndüğü, 4 ev, 2 ahır ve 1 traktörün yandığı köyde incelemelerde bulundu.

Yapraklı İlçesi Çakırlar köyünde 17.04.2024 günü saat 04.00 sıralarında A. E. isimli şahsın ikametinde ekmek yaptığından sonraki kalan külün kıvılcımından çıktığı değerlendirilen yangının büyümesi sonucu ev ve eklentisi olan ahır ile komşusu olan H.K isimli şahsın ev ve ahırının  tamamının yandığı ve evlerine bitişik olan komşuları H.E ve S.E. isimli şahısların yangından dolayı evlerinin çatılarının bir kısmının hasar gördüğü ve A.E’ye ait traktörün yandığı, Toplamda 4 ev, 2 ahır, 1 traktör yandığı olaya Yapraklı ve Çankırı itfaiyesi, Orman işletme şefliği arasözü ile müdahale etmiş ve yangın söndürülmüş olup Çankırı İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı OYI timi tarafından gerekli inceleme yapması için bilgi verilmiştir. Yangının ardından Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar, olay yerinde incelemelerde bulunmuştur. Olay ile ilgili olarak Çankırı Nöb. C. Savcısına bilgi verilerek talimatlar doğrultusunda adli tahkikata başlanmıştır.

Herhangi bir can kaybı yoktur.

112 Acil Çağrı Merkezine 17.04.2024 tarihinde saat 04:01’de gelen ihbarda Çankırı Yapraklı Çakırlar Mahallesi’nde ev ve ahır yangını olduğu bildirilmiştir.

Olay yerine ilk etapta Yapraklı İtfaiye ekipleri intikal etmişlerdir. Takviye olarak Merkez İtfaiye ekipleri olay yerine yönlendirilmiş olup ve saat 06:15 civarında yangın kontrol altına alınmış akabinde soğutma çalışmaları gerçekleştirilmiştir. İçeride herhangi bir canlı ve vatandaşımızın olmadığı bilgisine ulaşılmıştır.


Vali Taşolar, gözyaşlarına boğulan yaşlı adamı teselli etti.

Yaşanan yangının ardından Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, köye giderek ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Taşolar daha sonra yangından etkilenen vatandaşlarla bir araya gelerek 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

Müdahale Eden Araç Bilgileri:

*Yapraklı Belediyesi’ne ait 2 Müdahale Aracı

*Çankırı Belediyesi Merkez İtfaiyesi’ne ait 1 Tanker 1 Arazöz
*Jandarma 2 Araç
*AFAD 2 Araç
*Başkent Elektrik 1 Araç

Müdahale Eden Kişi Sayısı:

*Yapraklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 6 Personel
*Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 5 Personel
*Jandarma 6 Personel
*AFAD 4 Personel
*Başkent Elektrik 2 Personel

Bu haber 1661 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum