Yanlar Caddesi'nde Altyapı Tamamlandı, Asfalt Çalışmalarına Gece Gündüz Devam

Abdülhalik Renda Mahallesi Yanlar Caddesi’nde devam eden yol ve kaldırım iyileştirme çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

Yanlar Caddesi'nde Altyapı Tamamlandı, Asfalt Çalışmalarına Gece Gündüz Devam
03 Kasım 2019 - 16:01 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 09:47

Çalışmalarına Gece Gündüz Devam

 

Çankırı Belediyesi, altyapı çalışmalarını tamamladığı bölgelerde sıcak asfalt çalışmalarını yürütüyor. Abdülhalik Renda Mahallesi Yanlar Caddesi’nde devam eden yol ve kaldırım iyileştirme çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

 

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin Abdülhalik Renda Mahallesi Yanlar Caddesi’nde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamlamasının ardından Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bölgede yol iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

420 m’lik güzergâhın 350 metresinde sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan ekipler, bölgeye toplamda 1200 ton asfalt dökecek. Çalışmalar kapsamında TCDD Parkı kenarındaki tüm kaldırımlar da yenilenecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen “Yoğun yağışlar sonrasında meydana gelen su ve kanalizasyon baskınlarını önlemek amacı ile Yanlar Caddesi’nde altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz, bozulan yolu 1200 ton plentmiks (PMT) temel malzemesi ile buluşturduktan sonra sıcak asfalt dökmeye başladı.  Vatandaşlarımızın rahat ulaşımı için gece gündüz süren asfalt çalışmalarımızın % 80’i tamamlandı. Hava şartları da göz önünde bulundurularak kalan kısım ise kısa zamanda asfalt ile buluşacak. Ayrıca Yanlar Caddesi ile Ufuk Sokak’ın birleşiminde kavşak düzenlemesi yapılarak trafik akışındaki düzensizliği de çözmüş olacağız. Tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 2541 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • cengiz kütük
    2 ay önce
    Yanlar caddesindeki Göbek çok iyi düşünülmüş harika olmuş.Tatlı çayın içinin temizlenmesi güzel olmuş ama malesef yarım olmuş. Aşiyan köprülü üst geçidinin altları üstleri çok pis sinek üretiyor..biran önce temizlenmeli.