Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Çankırı'ya Geldi

Cumhurbaşkanı, Bakan Turhan'a "İl Başkanımızla Çankırı'ya gidiyorsunuz, Çankırı'nın sorunları bugüne kadar çözülmediyse bu doğru bir şey değil. Gidin yerinde görün ne gerekiyorsa yapın' dedi."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Çankırı'ya Geldi
27 Aralık 2019 - 23:10 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 23:20

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Bizi içimizden bölmek, ayrıştırmak isteyen güçlerin oyunlarına düşmeyelim" diye çağrıda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan İlimize Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ilimize gelerek çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Yapımı devam eden Çankırı Çevreyolu başlangıcında Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Abdulkadir Çelik, daire amirleri ve STK temsilcileri tarafından karşılanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile ilgili bölge müdürleri eşlik etti.

İlk olarak yapımı devam eden Çankırı Çevreyolunda incelemelerde bulunan heyet, karayolları çevreyolu şantiyesini ziyaret ederek, yetkili personellerden çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Şantiye ziyaretinin ardından Valiliğimizi ziyaret eden Bakan Mehmet Cahit Turhan, Valilik Şeref defterini imzaladıktan sonra Valilik Makamında Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’tan ilimizdeki yatırımların durumu ve yapılan çalışmalar hakkında genel bilgi aldı.

Akabinde Çankırı Belediye Başkanlığı ve Çankırı Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Mehmet Cahit Turhan ve beraberindeki heyet bu ziyaretlerinin ardından ilimizde çalışmaları devam eden Korgun-Kurşunlu karayolunda incelemelerde bulunarak, karayolları şantiyesinde yetkili personellerden çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Şantiyeden ayrıldıktan sonra Kurşunlu Belediye Başkanının düzenlemiş olduğu yemek programında, vatandaşlar ile bir araya gelen Bakan Mehmet Cahit Turhan, bu programın ardından Orta Belediye Başkanlığı ve Şabanözü Belediye Başkanlığına ziyarette bulunarak vatandaşlar ile bir araya geldi.

İlk olarak Orta Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Mehmet Cahit Turhan’ı Orta Kaymakam V. Bayram Yıldız, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ile belediye personelleri karşıladı. Orta ilçesindeki çalışmalar hakkında bilgi alındıktan sonra heyet Şabanözü Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Şabanözü Belediye Binasının önünde Şabanözü Kaymakam V. Ferhat Altay, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, belediye personelleri ve vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Mehmet Cahit Turhan ve beraberindeki heyet Şabanözü İlçesinde yapılan çalışmalar ile Şabanözü Çubuk karayolu çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra ilimizden ayrıldı.

Ankara’da gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik’in teklifi üzerine Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdogan tarafından görevlendirilen Bakan Turhan Çankırı'ya gelerek sıkıntıları yerinde inceledi.

Bakan Turhan, "Dün Ankara'da Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımız vardı. Çankırı İl Başkanımız orada sorunları gündeme getirdi. Cumhurbaşkanımız da 'İl Başkanımızla Çankırı'ya gidiyorsunuz, Çankırı'nın sorunları bugüne kadar çözülmediyse bu doğru bir şey değil. Gidin yerinde görün ne gerekiyorsa yapın' dedi."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Çankırı'ya gelerek yapılacak olan çevre yolunu yerinde inceleyerek bilgi aldı. Daha sonrasında Çankırı Valiliğine geçen Bakan Turhan Valilik hatıra defterini imzalayarak Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’tan ilin durumu hakkında bilgi aldı.

Bakan Turhan, Çankırı Belediyesini ziyaret ettikten sonra, Çankırı AK Parti İl Binası önünde bekleyen partililerle selamlaşarak açıklamada bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı açıklamada, "Dün Ankara'da Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımız vardı. Çankırı İl Başkanımız orada sorunları gündeme getirdi. Cumhurbaşkanımız da 'il başkanımızla Çankırı'ya gidiyorsunuz, Çankırı'nın sorunları bugüne kadar çözülmediyse bu doğru bir şey değil. Gidin yerinde görün ne gerekiyorsa yapın' dedi. Cumhurbaşkanımız siyaset sahnesine çıktığı günden beri milletinin halkının derdi ile dertlenen, sorunlarını çözmek için gece-gündüz koşturan çalışan bir liderimiz. Biz de ona inandık inandığımız yolda onun arkasında davamıza milletimize memleketimize medeniyetimize kültürümüze hizmet etmek için onun peşi sıra yürüyoruz çünkü o davasında samimi biri inancında sözünde doğru özünde doğru milletin içinden çıkmış bir liderimiz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Bugün dünyamızda birçok hadiseler çok hızlı bir şekilde cereyan ediyor. Etrafımızdaki coğrafyada birçok gelişmeler dünyayı yeniden tasarımlamak için bu bölgede dizayn çalışmaları sürdürülüyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Turhan, "Bizde Türkiye Cumhuriyeti olarak bu topraklarda bu coğrafyada alınan kararların verilmesinde etkin bir güç olduğumuzu, etkin bir rol üstlendiğimizi her aşamada her masada Cumhurbaşkanımız dile getiriyor, hakkımızı hukukumuzu korumak zulmü önleme adına biz bir taraftan istikbal mücadelesi verirken istiklalimizi tehdit eden güçlere karşı da azim ve gayretle topyekün olarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Geçmişte olduğu gibi verilen talimatları yerine getiren bir Türkiye, bir Türkiye yöneticileri yok, siyasetçileri yok. Herkes bunu biliyor ve görüyor biz de ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesine çıkacak milletimizin tarihine, köklerine yakışır bir şekilde ülkemizi bugünlerden alıp gelecekteki nesillere güçlü bir Türkiye bırakmanın mücadelesi içindeyiz. Bu öncelikle birlikle berberlikle olur. Biz içimizde ne kadar birlik ve beraberlik içinde olursak birbirimize sarılırsak dışarıya karşı da o kadar güçlü oluruz. Birlik beraberlik evde sokakta, mahallede başlar. Bizi içimizden bölmek ayrıştırmak isteyen güçlerin oyunlarına düşmeyelim. Bunlar terör yönüyle olabilir. Bunlar ideolojik olabilir, STK ile olabilir hatta günümüzde siyasi sahada da hızlı bir şekilde cereyan ediyor. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın, birbirimize düşürmesin. Müslüman İslam coğrafyası Türk dünyası kan ağlıyor, bunların hepsinin medet umduğu beklentisi Türkiye Cumhuriyeti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan. Liderimize sahip çıkalım. Liderimiz başta güçlü olduğu müddetçe, biz onu orada kendisini güçlü hissettirdiğimiz müddetçe bizimde medeniyetimiz de hakkını hukukunu bugüne kadar korudu bundan sonra da korumaya devam edecek" şeklinde konuştu.


 
 

Bu haber 2325 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum